Manager Sucursala - Budapesta

ATP EXODUS

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivul postului este de a asigura conducerea efectiva a echipei de vanzari din sucursala coordonata printr-o executie excelenta a tuturor planurilor de activitati, urmarind optimizarea constanta a proceselor de vanzare si focalizand pe indeplinirea obiectivelor stabilite la nivel de companie.

Sarcini si responsabilitati primare
• Planifica si organizeaza activitatea echipei de vanzari din sucursala Budapesta
• Mentine, evalueaza si dezvolta legaturile cu clientii actuali si potentiali, dezvolta si gestioneaza solutii care asigura atingerea tintelor de profitabilitate a actului de vanzare
• Prezinta si promoveaza produsele si serviciile din portofoliul companiei;
• Asigura negocierea si incheierea de contracte comerciale prin valorificarea segmentelor targetate de piata;
• Analizeaza si propune solutii/masuri de contracarare a actiunilor concurentei si imbunatatire a pozitiei pe piata a companiei
• Realizeaza prognoze asupra dinamicii vanzarilor si evalueaza impactul factorilor externi si interni asupra activitatii sucursalei, propune si aplica strategii specifice
• Intreprinde actiuni de consolidare a brandului ATP Exodus, cu obiectiv de atingere a unui nivel maxim de satisfactie al clientilor, si de dezvoltare relatii de colaborare pe termen lung
• Motiveaza, evalueaza si contribuie la dezvoltarea personalului din echipa sa.
• Relationeaza cu managementul companiei pentru a asigura aplicarea corecta a politicii comerciale a ATP Exodus

CERINTE

• Studii superioare finalizate in domeniul tehnic sau administrarea afacerilor
• Experienta relevanta pe o pozitie manageriala in domeniul vanzarilor, cu experienta in conceperea unui plan de vanzari, administrare de bugete si urmarirea unor obiective de vanzari masurabile
• Capacitatea de actiona ca factor de coeziune in cadrul echipei si de a contribui la consolidarea culturii organizationale orientate catre performanta
• Experienta in vanzare directa cel putin 3 ani;
• Abilitatea de a dezvolta un portofoliu de clienti, orientare catre client, atitudine pro-activa;
• Abilitati de coordonare, planificare, organizare, comunicare si negociere
• Constituie un avantaj experienta in domeniul vanzarilor piese auto, sau cunostintele despre piese auto si accesorii
• Cunostinte avansate de limba maghiara si engleza
• Competente de utilizare a programelor MS Office de nivel avansat, SAP (constituie un avantaj)
• Disponibilitate la deplasari - permis de conducere categoria B;

ATP Exodus este o idee frumoasa devenita business de succes pe piata auto din Romania. Am inceput cu import si distributie de piese pentru camioane si ne-am dezvoltat continuu. Azi, oferim o gama complexa de produse si servicii pentru autovehicule prin Centrele Autorizate de Vanzari si Service pentru marci de renume: Mercedes-Benz, Mazda, Opel si MAN, si nu in cele din urma, importul si distributia de piese camioane pentru Romania, Serbia, Bulgaria, Ungaria.

Suntem o organizatie orientata catre dezvoltare personala si profesionala, in care oamenii isi sporesc capacitatea de a obtine rezultatele pe care le doresc cu adevarat, in care sunt create noi tipare de gandire, in care aspiratiile colective nu sunt ingradite si in care angajatii practica in continuu munca in echipa, beneficiind astfel de avantajele sinergiei.
Ne raportam la valori morale si standarde de lucru performante si fiecare actiune se concretizeaza intr-un plus de profesionalism si rezultate eficiente in serviciile oferite clientului.
Valoarea companiei consta in indeplinirea cu seriozitate a responsabilitatilor, atingerea obiectivelor, obtinerea increderii clientilor si, de ce nu, a societatii in ansamblu.

Alatura-te noua si vei fi parte dintr-o echipa "de Incredere"!

www.atp-exodus.com