Librar

Libraria Corina

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-promovarea si vanzarea de carte si alte produse aflate in oferta librariei
-consilierea clientilor
-intretinerea unui climat placut si distins pentru clienti
-aranjarea cartilor in rafturi si mentinerea ordinii acestora
-recompletarea stocului de marfa vanduta
-implementarea campaniilor promotionale
-efectuarea inventarelor
-mentinerea ordinii si curateniei pe rafturi si in spatiile de lucru

CERINTE

Sa posede cunostinte solide de cultura generala, sa fie interesat de domeniul editorial,sa-i placa cartile si sa fie la curent cu noile aparitii.
Sa prezinte un real interes pentru domeniul de activitate.
Sa posede excelente capacitati de relationare cu clientii,abilitati bune de comunicare si de lucru in echipa.
Sa aiba o personalitate proactiva, dinamica si entuziasta.
Sa posede atentie distibutiva,rezistenta la stres,atentie la detalii.
Sa aiba minime cunostinte de operare PC si disponibilitate la program prelungit.
Studii superioare finalizate obligatorii!(de preferat in domenii precum filologie, istorie, etc.)

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-un mediu placut, posibilitatea formarii profesionale alaturi de o echipa cu experienta in piata de carte, bonusuri,etc