Key Account

DONA. LOGISTICĂ

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prezintă oferta curentă și ofertele speciale către clienții din portofoliu în regiunea alocată;
Vinde produsele farmaceutice și parafarmaceutice aflate în oferta curentă către clienții din portofoliu/reţele de farmacii;
Se ocupă constant de creșterea vânzărilor prin găsirea de noi clienți în cadrul zonei geografice alocate și prin creșterea vânzărilor pe fiecare client;
Urmărește respectarea contractelor de către client;
Încasează facturile la termen emise către clienții din portofoliu;
Realizează target-urile individuale de vânzari și încasări;
Colaborează cu depozitul de medicamente pentru realizarea la termen a livrărilor;
Întocmește rapoarte de activitate periodice.

CERINTE

Minimum 3 ani experiență în vânzări/distribuţie în domeniul farmaceutic;
Studii superioare finalizate, constituie avantaj studiile în domeniul farmaceutic;
Foarte bune abilități de negociere și comunicare;
Abilități de organizare și planificare/prioritizare;
Cunoștinte operare PC: Excel, Word – nivel avansat;
Carnet de conducere categoria B.
Disponibilitate pentru deplasări.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant (salariu, tichete de masă, asigurare de sănătate, card discount);
Bonus lunar de performanță;
Posibilități de dezvoltare și promovare în cadrul unei echipe tinere și dinamice.

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 20 de ani.

DONA.LOGISTICĂ, parte a grupului DONA, asigură o distribuție farmaceutică echilibrată, la nivel național și este într-o continuă dezvoltare către alți parteneri.

Grupul DONA a investit în construcția unui depozit complet automatizat la standarde europene de peste 7000 de metri pătrați în localitatea Chitila (județul Ilfov).

Ne continuăm procesul de dezvoltare prin atragerea celor mai buni profesioniști cu ajutorul carora sa ne pastram standardele inalte de calitate in furnizarea de servicii si relationare.