GRAPHIC DESIGNER

Sardori

Job expirat

RESPONSABILITATI

- realizeaza machete (simularii) in vederea obtinerii aprobarii de la client
- diverse operatinuni cu periferice: imprimanre, scanare, utilizare RIP.
- intocmire worksheet al graficii (print out color, verificari filme, detalii tehnice) in parametrii de productie ceruti in procesele tehnologice;
- proceseaza desen grafice din punct de vedere tehnic (separatii culori pt serigrafie)

CERINTE

- bun cunoscator al programelor pe platforma Mac:
Adobe Photoshop
Adobe Illustrator,
eventual Corel Draw
- sa aiba bune cunostinte de design, fonturi si machetare necesare transpunerii propunerii de creatie intr-un document.
- administrarea, implementarea elementelor online, incluzand bannere publicitare, vouchere, imagine de brand-uri
- percepţie acurată a culorilor şi detaliilor
- cunostinte social media
- cunostinte solide de limba engleza
- experienta de minimum 1 an
- capabil sa lucreze in echipa
Avantaj:
- cunostinte de prepress si de productie pentru tipar.
- cunoasterea limbii germane.

BENEFICII OFERITE

Trimite-ne un CV actualizat impreuna cu portofoliul ta (obligatoriu) la ildiko.vacaru@sardori.ro, iar daca ne-ai convins sa te angajam, vei avea parte de:
- Formare profesionala
- Training
- Conditii de munca la standarde europene
- Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa tanara, dinamica si profesionista.

Doar cei selectati vor fi contactati pentru interviu.

DESCRIEREA FIRMEI

Imprimerie serigrafica