Economist

SC JUMO Romania SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini
- colaborarea cu diversele departamente
- contabilizarea facturilor intrare si iesire
- inregistrarea incasarilor si platilor
- verificarea zilnica a soldurilor din banca, casa si avansurile din trezorerie
- incadrarea corecta a documentelor contabilizate pe venituri si cheltuieli
- intocmirea, actualizarea si raportarea REVISAL
- evidenta personalului, pontaje calcul si plati salariale
- centralizarea datelor, situatiilor financiare, contabile
- intocmirea si raportarea declaratiilor
- intocmirea si raportarea date INS; BNR etc.
- intocmirea si raportarea situatiilor lunare in limba germana firmei mama

CERINTE

- studii economice cu experienta de 1- 3 ani in domeniul contabil
- foarte bune abilitati de comunicare de limba Germana scris si vorbit
- cunostinta de limba engleza constitue un avantaj
- cunoasterea programului WinMentor prezinta avantaj
- bune cunostinte Microsoft Office (Excel, PowerPoint, Word)
- personalitate asertiva și dinamica
- capacitate buna de organizare, dinamism si responsabilitate
- abilitati de comunicare si cooperare, flexibilitate si rezistenta personala
- capacitate de lucru în echipă, gândire analitică, mod structurat de lucru
- experienta intr-o corporatie multinationala constituie un avantaj
- disponibilitate de angajare incepand cu data de 15. 03. 2015

Candidatul ideal
- absolvent de studii superioare cu profil economic
- persoana dinamica, flexibila, cu initiativa si orientata spre performanta
- atitudine proactiva, orientata catre atingerea obiectivelor
- cunostinte obligatorii de limba Germana
- cunostinte Microsoft Office (Excel, PowerPoint, Word)
- abilitatea de adaptare la conditii si sarcini noi de munca
- abilitatea de a lucra în mod independent dar si in echipa
- stabileste usor relatii de colaborare

BENEFICII OFERITE

Beneficii
- mediu de lucru profesional modern, intr-o echipa tanara si dinamica
- pachet salarial atractiv si posibilitati de crestere profesionala competitiva corelata cu managementul performantei
- cultur posibilitati de manevr- cursuri si traininguri de pregatire profesionala in tara si strainatate

JUMO GmbH & Co. KG cu sediul central in Germania, este unul dintre cei mai mari producători de senzori industriali precum si de tehnologie de automatizare. Produsele JUMO acoperă întreaga gama de măsurare de la senzorul pentru temperatura, presiune, analiza lichidelor, debitului, nivelului și umiditate pana la de controlul, vizualizarea, inregistrarea si monitorizarea pana la automatizarea intregului proces industrial. Aparatele si sistemele de echipamente de la JUMO sunt utilizate în diverse sectoare din industrie incercand sa ofere clientilor intotdeauna cea mai bună soluție în ceea ce privește siguranța procesului, a eficienței energetice și optimizarea costurilor. Compania JUMO este foarte bine pozitionata, in cinci continente cu mai multe birouri in Germania si cu 24 filiale in strainatate.