DIRECTOR EXECUTIV - Transport

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

ATRIBUTII PRINCIPALE
Fundamenteaza prognozarea serviciilor firmei pentru anul curent si in perspectiva
Aproba perfectarea contractelor cu beneficiarii si alti prestatori
Asigura intocmirea programelor operative ale firmei (trimestriale si lunare) si resursele necesare pe contracte, precum si actualizarea acestora in functie de realizari
Dispune organizarea controlului financiar intern si a inventarierii anuale generale a patrimoniului firmei
Asigura coordonarea periodica a sedintelor echipei de conducere la nivel de firma
Stabileste, conform structurii organizatorice si RI, sarcinile si responsabilitatile personalului din subordine
Stabileste indicatorii de performanta pentru fiecare pozitie din subordine si ii reevalueaza in functie de schimbarile din organizatie
Asigura un cadru optim pentru mentinerea unor relatii bune intre management si angajati
Asigura reprezentarea si apararea intereselor si imaginii firmei in relatiile cu autoritatile publice centrale si locale
Asigura mentinerea unor relatii de buna colaborare intre toate departamentele firmei
Raspunde de utilizarea optima a resurselor materiale, financiare, patrimoniale si umane alocate pentru atingerea obiectivelor firmei
Raspunde de organizarea generala a activitatilor, urmarind asigurarea cu forta de munca si organizarea optima a programului de lucru, in raport cu obiectivele propuse
Raspunde de mentinerea si imbunatatirea sistemului de management al calitatii
Raspunde de pastrarea confidentialitatii informatiilor la care are acces.

CERINTE

Studii superioare, de preferinta in domeniul economic
Studii postuniversitare in domeniul managementului, MBA, cursuri management;
Cunoasterea de limbi straine: este esentiala cunoasterea limbii engleze la nivel avansat, avantaj cunoasterea limbii germane.
Operare PC: Word, Excel, PowerPoint, programe de baze de date, ERP
Permis de conducere categoria B.
Minimum 5 ani in domeniul transporturilor, preferabil pe diferite pozitii, din care minimum 3 ani in pozitii manageriale.
Cunostinte la nivel profesionist privind tendintele in domeniul transporturilor la nivel national si international;
Cunostinte realizare si urmarire buget;
Abilitati de negociere, diplomatie, toleranta;
Gandire si capacitate de analiza si sinteza;
Discernamant si capacitatea de a rezolva problemele;
Capacitate de previziune si de evaluare obiectiva;
Putere de decizie si asumarea responsabilitatii;
Rigoare si disciplina profesionala;
Abilitati de comunicare;
Abilitati pentru lucru in echipa;
Dorinta de dezvoltare a subordonatilor si capacitate de delegare.

CV-urile pot fi trimise la urmatoarea adresa: elena.gorea@abchumancapital.ro

BENEFICII OFERITE

Pachet de relocare

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/