DIRECTOR CREDITE SUCURSALA ARAD

ROCREDIT IFN SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Prospectarea si identificarea de noi clienti;
-Promovarea si vanzarea produselor de creditare;
-Cunoasterea caracteristicilor produselor oferite de societate, a avantajelor acestora in raport cu produsele concurentei si adoptarea unei atitudini de vanzari orientata catre client in scopul cresterii portofoliului de clienti si atingerii obiectivelor de vanzari trasate;
-Analiza economico financiara a clientilor care solicita finantare;
-Verificarea documentatiei de credit;
-Urmarirea incadrari solicitarilor de credit in Norme/Reglementari si proceduri interne;

CERINTE

- Studii superioare economice;
- Experienta in activitatea de creditare de cel putin 2 ani, preferabil intr-o institutie financiar bancara;
- Foarte bune competente de vanzare, comunicare si persuasiune;
- Atitudine proactive;
- Bune cunostinte de analiza financiara;
- Permis de conducere categoria B;
- Cunoasterea pietei si a mediului de afaceri din zona.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru intr-o echipa dinamica;
- Posibilitatea de dezvoltare a carierei;
- Pachet salarial motivant;
- Bonuri de masa;

DESCRIEREA FIRMEI

INSTITUTIE FINANCIAR NEBANCARA