Control trafic taxi

Sc Verbita Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
-Stabilesc orarele şi repartizeaza şoferii şi vehiculele;
-Răspunde de alimentarea autovehiculelor din trafic cu combustibil;
-Verifică existenţa sigiliilor pe autovehicole şi raportează deteriorarea sau ruperea acestora;
-Verifică ţinuta şoferilor în trafic, comunicarea prin staţie, comportamentul acestora si curăţenia în maşină;
-Predă/ preia cheile autoturismelor la intrarea / ieşirea din tura către şoferi;
-Se ocupa de formarea şoferilor care nu respectă regulamentul;
-În cazul în care are suspiciuni cu privire la şoferii care sunt aflaţi în trafic privind consumul de băuturi alcoolice, are obligaţia de a-i testa cu alcooltestul şi de a lua măsurile ce se impun (retragerea acestora din tură);
-Verifica foile de parcurs, starea estetică a maşinii( zgârieturi, lovituri, iluminat, curăţenie) după care semnează foaia de parcurs pentru ieşirea în trafic;
-Intocmeste un raport după fiecare tură în care se va consemna toate evenimentele de circulaţie ( zgârieturi, lovituri), prezenţa şi respectarea programului de lucru, precum şi starea de curăţenie a turismelor.

CERINTE

-Spirit de echipa;
-Simţ al raspunderii;
-Abilitati de exprimare si de comunicare;
-Adaptabilitate la interlocutori diferiti;
-Integritate;
-Spirit de organizare si comunicare;
-Optimism;
-Disponibilitate.

BENEFICII OFERITE

-Salar fix + bonuri de masa;
-Mediu de munca profesionist;
-Lucru intr-o echipa bine organizata.

Companie specializata in comercializarea de autovehicule Dacia, Renault, Nissan fiind concesionar Dacia si Renault din judetul Arad. Alte activitati derulate de companie sunt cele legate de partea de service auto, garantie si post garantie, comercializarea piese auto de origine, cat si activitatea de taximetrie, rentacar, leasing, broker asigurari.