Consilier vanzari auto

Sc Verbita Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Consilierea si informarea clientilor cu privire la autoturismele marcilor reprezentate;
Prospectarea pietii , identificand noi clienti si mentinand relatia cu clientii existenti;
Stabileste intalniri / prezentari;
Intocmeste oferte comerciale;
Intocmeste rapoarte de activitate;
Obtine informatii despre concurenta.

CERINTE

Abilitati de comunicare si relationare cu clientii;
Abilitati comerciale;
Orientare spre client si piata;
Cunostinte PC;
Cunostinte lb. engleza ( nivel mediu);
Prestanta, tact;
Capacitate de convingere;
Persoana organizata si ordonata;
Persoana pro-activa, cu spirit de initiativa.

BENEFICII OFERITE

Salar fix + comision din vanzari;
Programe de instruire specifice;
Mediu propice dezvoltarii profesionale si intelectuale;
Telefon mobil.

Companie specializata in comercializarea de autovehicule Dacia, Renault, Nissan fiind concesionar Dacia si Renault din judetul Arad. Alte activitati derulate de companie sunt cele legate de partea de service auto, garantie si post garantie, comercializarea piese auto de origine, cat si activitatea de taximetrie, rentacar, leasing, broker asigurari.