Consilier vanzari asigurari ( broker )

Sc Verbita Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii, acordandu-le asistenta necesara pe intreaga durata a parteneriatului;
Prospectarea continua a pietei si abordarea potentialilor clienti;
Elaborarea de oferte personalizate pentru potentialii clienti;
Analizarea nevoilor clientilor si consilierea lor in alegerea produselor de asigurare potrivite;
Reprezinta un avantaj portofoliul propriu.

CERINTE

Abilitati bune de prezentare, vanzare si negociere;
Capacitati de comunicare si colaborare, de munca in echipa;
Orientare catre client;
Atitudine pozitiva, cu spirit de initiativa, optimism;
Cunostinte PC;
Cunoasterea pietei asigurarilor si a produselor de asigurari, reprezinta un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Salar fix + bonusuri de performanta;
Punerea la dispozitie a unei baze de date cu potentiali clienti de contractat/prospectat;
Instruire si pregatire profesionala de specialitate cu reprezentanti ai asiguratorilor.

Companie specializata in comercializarea de autovehicule Dacia, Renault, Nissan fiind concesionar Dacia si Renault din judetul Arad. Alte activitati derulate de companie sunt cele legate de partea de service auto, garantie si post garantie, comercializarea piese auto de origine, cat si activitatea de taximetrie, rentacar, leasing, broker asigurari.