Asistent Administrativ Platformă Logistică

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

(R57505001160)

În calitate de Asistent Administrativ Platformă Logistică principalele tale responsabilități vor fi:

- Acordarea suportului administrativ în toate procesele de la nivelul platformei logistice (recepție marfă, gestiune stocuri, intrări/ieșiri, inventariere, corecții de stoc etc.) ;
- Punerea la dispoziție a tuturor datelor și situațiilor solicitate de către departamentele de la nivelul platformei și asigurarea fluidității fluxului de informații ;
- Păstrarea unei evidențe și respectarea deadline-urilor impuse pe fiecare task în parte;
- Crearea, validarea și editarea diferitelor documente, situații și rapoarte referitoare la marfa recepționată, stocurile existente, fișele de prezentare ale produselor, documentele de livrare a mărfii, repartiția pe magazine, avizele pentru Vamă și transport etc.;
- Identificarea anumitor anomalii la nivelul stocurile din magazine, identificarea cauzelor acestora și propunerea de soluții ;
- Tratarea eventualelor reclamații de la nivelul magazinelor, cât și a diverselor litigii (de natură fizică sau contabilă);
- Completarea pontajelor și punerea la dispoziție a acestora Departamentului de Salarizare și managerilor implicați;
- Pregătirea documentației necesare și reprezentarea societății în cazul diverselor controale ;
- Menținerea legăturii cu furnizorii și plasarea de comenzi în funcție de necesități ;
- Gestionarea corespondenței, arhivarea diverselor documente și completarea bazei de date.

CERINTE

Căutăm o persoană responsabilă, cu spirit de inițiativă și cu abilități foarte bune de organizare pentru un proiect în plină dezvoltare în Arad.

Pentru reușita în această misiune este nevoie de:

- Experiență relevantă într-un domeniu administrativ (preferabil Logistică/ Aprovizionare/ Platforme logistice/ Depozite/ Retail/ Productie) ;
- Cunoștințe de limba franceză – nivel minim B2;
- Foarte bune abilități de organizare și de lucru cu documente și indicatori numerici;
- Cunoștințe foarte bune în utilizarea programelor din pachetul Microsoft Office (Excel prioritar) și SAP/COGNOS (reprezintă un avantaj);
- Bune abilități de comunicare (orală/ în scris) și capacitatea de a interacționa cu diverse departamente și instituții publice;
- Disponibil, corect,amabil și implicat în munca sa;
- Disponibilitate la formare în Franța.

BENEFICII OFERITE

- Formare la nivelul companiei și internaţional;
- Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamică și de succes;
- Pachet salarial și mediu de lucru atractive.

VEO Worldwide Services este o companie cu peste 9 ani experiență, cu o creștere de 140% față de ultimii 2 ani. Aproape 500 de colegi în 6 sedii din România, Republica Moldova și Polonia. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Mediu multicultural și un zumzăit continuu în multe limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată. Clienți din toate colțurile lumii.

Suntem un furnizor de servicii de consultanţă Business to Business acoperind o gamă largă de domenii, iar specialiștii noștri în COMERŢ INTERNAȚIONAL și TRANSPORT, IT, FINANŢE și RESURSE UMANE fac din VEO o companie de profesioniști.

Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică.

Ce îţi propunem ? Provocări, zi de zi! Provocarea de a te adapta unei companii care crește anual cu peste 80%, provocarea de a fi într-o permanentă competiție cu tine însuți, provocarea de a lua proiecte de la 0 și de a le da un sens!

Îți încurajăm spiritul antreprenorial, creativitatea și ideile originale. Îți oferim posibilități de dezvoltare a carierei, training-uri la nivel internaţional care să te ajute să devii un profesionist din ce în ce mai bun, dar și sprijin personal, solidaritate în momentele dificile.

Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung, iar provocările nu te sperie, ci sunt impulsul care te împinge spre birou zâmbind, te invităm să ne cunoaștem și să vorbim despre cariera ta!