Arhivist/ arhivar legator

SC INNOVATOR SOLUTIONS CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Arhivist:
- cunoasterea legislatiei in domeniul arhivistic;
- intocmire inventare documente;
- intocmire Nomenclator Arhivistic;
- realizare operatiune de selectionare documente;
- alte operatiuni ce au legatura cu arhivarea.

Arhivar legator:
- executarea operatiunilor specifice: grupare documente, reorganizare si constituire dosare, legare dosare, inventarierea dosarelor pe ani compartimente si termene de pastrare;
- manevrarea atenta a dosarelor pentru a exclude posibilitatea pierderii de documente;
- scrierea manuala a etichetelor;
- atentie la detalii;

CERINTE

Arhivist:
- absolvent facultate
- experienta pe o pozitie similara de minim 2 ani;
- capacitatea de a evalua corect o arhiva;
- capacitatea de a coordona o echipa;
- capacitatea de a lucra cu termene limita.

- experienta in domeniu minim 2 ani;
- buna organizare;
- initiativa pentru imbunatatirea calitatii muncii;
- scris ingrijit si lizibil;
- capabil sa se integreze intr-o echipa;
- de preferat cu atestat arhivar.

BENEFICII OFERITE

Contract de munca, integrarea intr-o echipa tanara.

Societatea Innovator Solutions Consulting s-a infiinţat în anul 2010, avand ca principal obiect de activitate prestarea serviciilor şi efectuarea operaţiunilor specifice domeniului arhivistic