Angajam dispecer transport international

SC EUROLUK SPEDITION SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

DESCRIERE :
- negocierea si achizitia contractelor de transport intern si international de marfuri pentru masinile aflate in portofoliul companiei, in conditiile financiare trasate si stabilite in politicile comerciale
- calcul km si tarif pentru fiecare transport in parte
- calcul metraje si tonaj marfuri transportate
- coordonarea masinilor catre incarcare si descarcare, precum si stabilirea celor mai eficiente rute de transport
- coordonarea transporturilor contractate de la momentul preluarii marfurilor pana in momentul descarcarii si solutionarea tuturor problemelor aparute pe parcursul desfasurarii unui contract de transport
- monitorizare sofer si stabilire timpi de condus
- mentinerea relatiei contractuale cu clientii aflati in portofoliu, pana la momentul incasarii obligatiilor financiare privind transporturile efectuate
- intocmire rapoarte de activitate si atingere indicatori de perfomanta

CERINTE

CERINTE:

- studii superioare finalizate sau in curs de finalizare (de preferat tehnice sau economice), cu disponibilitate pentru un job full time

- cunostinte de limba engleza de nivel avansat

- cunostinte de limba germana / franceza / italiana de nivel conversational, constituie un avantaj

- cunostinte operare PC, Office, navigare internet

- cunostinte privind geografia Romaniei si a Europei

- cunostinte tehnice medii privind tipurile de masini utilizate in transportul rutier de marfuri

- cunostinte tehnice avansate privind calculul metrajelor marfurilor transportate

- cunostinte minime privind legislatia internationala a transporturilor

- maturitate, responsabilitate si constiinciozitate

- ambitie si dorinta de dezvoltare continua

- corectitudine, integritate, moralitate si etica

- capacitatea de a gasi si implementa solutii

- reactie rapida de raspuns

- capacitatea si curajul de a lua decizii

- abilitati de coordonare si lucru in echipa

- abilitati avansate de organizare, prioritizare si management eficient al timpului

- experienta in domeniu minim 2 ani.

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:

- salariu motivant(se negociaza la interviu) plus prime de sarbatori

- telefon de serviciu

- masina de serviciu

- ambianta si mediu de lucru placut in cadrul unei echipe tinere profesioniste

- oportunitati de dezvoltare personala si profesionala

- dezvoltarea abilitatilor de lucru in echipa

- dezvoltarea capacitatilor de comunicare, negociere si vanzari

- suport, intelegere, apreciere si corectitudine in evaluarea performantelor

- stabilitate, loialitate si siguranta locului de munca

Societatea Comerciala EUROLUK SPEDITION SRL, avand sediul in Arad