Angajam CNC-ist (operator cu cunostinte de programare CNC)

Euron Investments

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pregateste Freza CNC. Asista la punerea in functiune si in timpul functionarii CNC-ului:
- asigura functionarea optima a masinii conform specificatiilor tehnice;
- preia comanda,parcurgand toti pasii producerii acesteia;
- materia prima este aleasa si debitata in conformitate cu cerinta clientului.
- verifica masina inaintea si in timpul productiei de repere;
-pregateste echipamentul pentru operatia de frezare
- supravegheaza realizarea reperelor ;
- verifica cotele fiecarui reper in parte cu aparatele de masura ( subler, micrometru etc.) ;
- spirit de observatie la identificarea eventualelor disfunctionalitati;
- informeaza managerul de productie cu privire la neconformitatile aparute in timpul executarii reperului ;
- inlocuieste si masoara scule uzate cu unele noi ;
- intretine masina/utilajul pe care lucreaza.
- isi noteaza si completeaza fisa de activitate

CERINTE

- Onestitate
- Dorinta de a munci si a se dezvolta in echipa
- Disponibilitate lucru pe 2 schimburi
- Personalitate cu initiativa, harnica.
- Experienta in mecanica,lacatuserie, electrica nu este obligatorie, insa constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala atractiva, in functie de experienta,
Contract de munca stabil,
Bonuri de masa
Transport decontat
Bonusuri de performanta
Lucrul pe CNC-uri moderne si in pas cu tehnologia actuala