Analist Calitate Voestalpine

SC VOESTALPINE STAMPTEC ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati.

- elaboreaza documentatia PPAP si urmareste procesul de aprobare al acesteia
-verifica regulat portalurile clientilor pentru noi modificari
-pregateste rapoarte de calitate precum si alte rapoarte interne cerute de managerul de calitate
-elaboreaza documentatia de calitate (Plan de control, Instructiuni de control, Fisa de control , Plan de inspectie la receptia marfii, Diagrama flux, Ajutor vizual)
-asigura controlul documentelor in cadrul companiei (proceduri, formulare, instructiuni, specificatii client, norme)
-monitorizeaza si asigura calibrarea mijloacelor de masurare
-asigura necesarul mijloacelor de masurare
-coordoneaza activitatiile administrative interne
-scolarizeaza personalul implicat conform cu schimbarile in sistemul de management al calitatii sau reclamatii client
-ofera suport procesului de receptie calitativa al produsului
-ofera suport in prelucrarea reclamatiilor de la client si catre furnizor
-coordoneaza activitatea de sortare interna a produselor
-controleaza zona de carantina

CERINTE

Cerinte:
-Studii superioare
-Experienta relevanta intr-o pozitie similara
-Cunostinte SAP
-Cunostinte avansate de Excel
-Limba engleza nivel avansat si germana nivel incepator

Puteti accesa de asemenea si site-ul http://joburi5.webnode.ro

BENEFICII OFERITE

Pentru mai multe detalii sunati la numarul de telefon :
0742 293 221
0257 / 202 - 515
+40 / 730 / 657 - 569

DESCRIEREA FIRMEI

Productie