Asistent vanzari

Auer Packaging

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identificarea potentialilor clienti si gestionarea portofoliului de clienti existent;
Identificarea nevoilor clientilor si propunerea de solutii in functie de acestea;
Contactarea telefonica si prin e-mail atat a clientilor deja existenti in baza de date, cat si a celor noi;
Realizarea bugetului de vanzari
Urmarirea incasarilor la termenele stabilite a sumelor datorate de clienti;
Implementarea strategiei de vanzari si marketing a companiei;
Participarea la training-uri de formare profesionala si la diverse evenimente de profil;
Actualizarea informatiilor in sistem cu privire la stadiul proiectelor de vanzari;
Oferirea de solutii in vederea imbunatatirii relatiei cu clientii.

CERINTE

Studii superioare;
Experienta de  2 ani pe un rol similar;
Cunoasterea limbii engleze la un nivel avansat;
Cunostinte solide de operare PC: Outlook, Word, Excel, PowerPoint, programe de baze de date;
Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj;
Excelente abilitati de comunicare si prezentare;
Initiativa, orientare catre client si catre rezultate;
Creativitate, o buna capacitate de a identifica rapid solutii pentru dificultatile intampinate;
Capacitate de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Laptop, telefon mobil;
Training-uri interne si externe;
Mediu de lucru excelent.

Auer Packaging este o companie germana specializata in comercializarea de solutii logistice cu rolul de a imbunatati fluxul operational si de a reduce costurile logistice ale clientului.
Cu filiale in peste 50 de tari, Auer Packaging este unul dintre liderii mondiali in productia de ambalaje industriale de inalte peformanta logistica. Ambalajele Auer sunt produse in fabricile din Amerang si Hohenpeißenberg, modernizate cu tehnica de ultima generatie, ceea ce permite punerea in practica a ultimelor inovatii din domeniu. Portofoliul de clienti Auer variaza de la cele mai mari lanturi de retail pana la renumiti producatori din industria auto.