Youth Chefs Careers and Development Program - UK & Ireland

G&G Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

The Apprentice Chef /Youth Chefs Careers and Development Program - UK & Ireland

Youth Chefs Careers and Development Program (YCCDP) este un program nascut din nevoia tinerilor bucatari din Romania de a se dezvolta si a lucra la standarde la care nu pot lucra in piata locala din Romania ;
YCCDP ofera tuturor tinerilor bucatari la inceput de cariera si in special tinerilor pasionati de arta culinara, oportunitatea de a se angaja in Marea Britanie si Irlanda in restaurante de fine dining ( 1-5 rosette) sau 1-3 Stele Michelin ;
CATEGORII DE PERSONAL : commis chefs, demi chefs, chef de partie, pastry commis, pastry demis , pastry chef de partie
DETALII PROGRAM/BENEFICII: contract full time cu durata de 1 an de zile ; cazare asigurata de angajator fara plata vreunui depozit sau garantie ; masa asigurata in timpul programului de munca; informare si consultanta/asistenta; plasament personalizat; interviuri prin skype sau la sediul companiei noastre; asistenta relocare; pentru cei ce doresc o experienta de lunga durata , putem planifica anual shimbarea in alte organizatii cu standarde mai mari ;

CERINTE

CERINTE: minim 6 luni experienta, de preferat intr-un restaurant de fine dining; engleza peste mediu; varsta 18-30 ani ; participantii la competitiile internationale , finalistii Arena Bucatarilor 2017 si editiile anterioare cat si cei care lucreaza in cele mai bune restaurante din Romania au asigurat un job in restaurante cu stele michelin !

PENTRU INSCRIERE IN PROGRAM va sfatuim sa trimiteti prin email la office@ihrc.ro un curriculum vitae detaliat cu mentiunea inscriere YCCDP si veti fi contactat in maxim 24 de ore pentru stabilirea unui interviu preliminar.

VA DORIM TUTUROR SUCCES IN VIITOARA CARIERA PROFESIONALA !
ELITE HOSPITALITY RECRUITMENT – WWW.IHRC.RO
OVER 16 YEARS EXPERIENCE IN: RECRUITMENT – SELECTION – CONSULTANCY – EMPLOYMENT AGENCY-HOTEL OPENINGS – IMMIGRATION – STAFF FOR EVENTS & OUTSOURCE STAFF – OVERSEAS RECRUITMENT – HEAD HUNTING – CHEFS JOBS
PERM - INTERN - TEMP JOBS IN ROMANIA-UK- IRELAND – JERSEY ISLAND – USA - GREECE

BENEFICII OFERITE

cazare si masa asigurata

G&G RECRUITMENT – MICHELIN & ELITE HOSPITALITY RECRUITMENT – www.ihrc.ro
PERM - INTERN - TEMP JOBS IN ROMANIA-UK- IRELAND – JERSEY ISLAND – USA – GREECE