UK: Ingrijire permanenta la domiciliu - FARA COMISION

Fronterra Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientii nostri, importanti furnizori de servicii de ingrijire la domiciliu din Marea Britanie detin un portofoliu care include peste 10.000 de beneficiari si sunt in cautare de persoane pentru ingrijirea batranilor (live-in) pentru a se alatura unei echipe de peste 5.000 de angajati dedicati si competenti.

Locatii posibile: Londra, West si East Midlands, Birmingham, Northampton, Bishop Stortford, Essex, Stoke on Trent, Lutterworth, Croydon, Peterborough, Leicester, Oxfordshire, Bedford, Ipswich, Colchester, Nottingham, Luton, Kent, Milton Keynes, Leicester, Fulham, Kettering si multe, multe alte locatii posibile

Deoarece NU SE CERE EXPERIENTA ANTERIOARA, conditiile pentru a fi selectat sunt:

• Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) cel putin la nivel mediu (B2)
• Dorinta de a fi de ajutor persoanelor care necesita sustinerea si sprijinul altora
• Abilitatea de a comunica cu usurinta cu persoane care provin din diferite medii
• Comunicarea intr-o maniera plina de tact si sensibilitate
• Abilitatea de a ramane calm/a sub situatii stresante
• Experienta anterioara relevanta reprezinta un plus

CERINTE

Descrierea jobului

Cunoașterea clienților și a intereselor și nevoilor acestora
Ajutarea pacientilor cu îngrijirea personală, cum ar fi spălarea, folosirea toaletei și a pansamentului
Pregătirea alimentelor, hrănirea și administrarea de medicamente pe cale orala
Indeplinirea sarcinilor generale cum ar fi gospodăriile casnice, spalarea și cumpărăturile
Ajutarea clienților să-și gestioneze bugetul, să plătească facturi și să scrie scrisori (ocazional)
Sprijin emoțional
Colaborarea cu alți profesioniști din domeniul sănătății și asistenței sociale pentru a oferi planuri individuale si personalizate de îngrijire și dezvoltare
Contribuirea la organizarea activităților de agrement (plimbari in parc, teatru, concerte, etc)

BENEFICII OFERITE

Oferta:
• Contract de munca full-time
• Salariul: £450 (€529) - £655 (‎€771) / saptamana
• Program flexibil! (Puteti lucra 4-5 saptamani, urmate de o pauza, sau puteti lucra pana la 3-6 luni, dupa care sa va luati o pauza mai mare)
• Cazare gratuita
• Locatii multiple posibile
• Training platit de catre angajator (certificare obtinuta in urma absolvirii cursului)
• Ajutor in obtinerea NiNo (National Insurance Number) si deschiderea unui cont bancar
• Statut de angajat, nu de self-employed
• Oportunitatea de a va imbunatati nivelul limbii engleze

Pentru toate serviciile oferite de catre compania noastra, nu se percepe comision.

Asteptam cu interes CV-urile dvs.

Fronterra Recruitment is a UK based international recruitment agency. We recruit and place quality candidates across countries spawning over 3 continents in a vast range of industries ranging from hospitality to construction and from healthcare to accountancy. We passionately strive to provide our clients with a first class recruitment service, and to serve our candidates with an honest, transparent and ultimately rewarding approach.

We do not under any circumstances charge candidates a recruitment fee.