UK: £485/sapt + cazare gratuita: Live-in care assistants - FARA COMISION

Fronterra Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clientul nostru, un important furnizor de servicii de ingrijire la domiciliu din Marea Britanie al carui portofoliu include peste 8000 de beneficiari , este in cautare de persoane pentru ingrijire batrani (live-in) pentru a se alatura unei echipe de peste 3000 de ingrijitori dedicati si competenti.

Responsibilitati:

• Sa ajute beneficiarii serviciilor cu nevoile lor personale, cum ar fi igiena personală, spalat, schimbat haine etc.
• Sa ajute beneficiarii cu probleme motorii si alte dizabilitati fizice, inclusiv incontinenta. Sa ofere ajutor in utilizarea echipamentelor personale si ajutatoare.
• Sa ajute la planificarea meniului, pregatirea, gatirea si servirea alimentelor
• Sa ajute la indatoririle casnica usoare, cum ar fi stergerea prafului, aspirarea, schimbarea lenjeriilor de pat, spalatul si calcatul hainelor.
• Sa ofere sprijin moral beneficiarilor, sa ii insoteasca la plimbari, la programari medicale, sa sustina activitati recreationale.

CERINTE

• Experienta anterioara relevanta
• Cunoasterea limbii engleze (scris si vorbit) cel putin la nivel mediu (B2)
• Excelente abilitati de comunicare
• Abilitatea de a lucra in echipa, precum si capacitate de a avea initiativa
• Abilitatea de a sta calm in situatii de presiune
• Dorinta de a fi de ajutor

BENEFICII OFERITE

• Contract full-time
• Salariul: £450/saptamana+ £35 alocatie pentru hrana (in cazul in care nu este asigurata de beneficiar)
• Cazare gratuita
• Training platit
• Transport gratuit catre domiciliile beneficiarilor/aeroport

Pentru toate serviciile oferite de catre compania noastra, nu se percepe comision.

Asteptam cu interes CV-urile dvs.

Fronterra Recruitment is a UK based international recruitment agency. We recruit and place quality candidates across countries spawning over 3 continents in a vast range of industries ranging from hospitality to construction and from healthcare to accountancy. We passionately strive to provide our clients with a first class recruitment service, and to serve our candidates with an honest, transparent and ultimately rewarding approach.

We do not under any circumstances charge candidates a recruitment fee.