Tehnician utilaje si vehicule grele

Tjobs SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere job: Pentru unul dintre clientii nostri din Anglia cu domeniu de activitate in tractare, diagnosticare, reparatie si asistenta rutiera, cautam 2 tehnicieni pentru utilaje grele.

Responsabilitati:
- realizarea inspectiilor de siguranta a utilajelor si vehiculelor potrivit standardelor VOSA;
- reparatia diferitelor utilaje si vehicule grele privind aspectele mecanice, electrice si pneumatice;
- intretinerea si service-ul motoarelor;
- realizarea diagnosticarii auto, folosind programe speciale;
- raportarea reviziilor.

CERINTE

- experienta obligatorie de min 5 ani pe o pozitie similara;
- cunostinte de limba engleza la nivel conversational;
- cunostinte solide pe partea mecanica, pneumatica si electrica;
- cunostinte de diagnosticare auto;
- studii tehnice de specialitate constituie un avantaj;
- obligatorie detinerea unui permis de conducere categoria C, prezinta avantaj categoria E;
- detinerea unui certificat VOSA ( echivalent ITP/ RAR)
- abilitatea de a lucra independent.

BENEFICII OFERITE

- se asigura transportul Romania-Anglia;
- cazarea si utilitatile asigurate contra cost (260 lire/ luna).

Alte informatii:
- program de munca: 5 zile/ saptamana ( uneori se lucreaza si sambata );
- se lucreaza in 2 ture de munca/ zi.

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.