Tehnician camioane si autobuse

Divaexim Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru unul dintre clientii nostri din Anglia cu domeniu de activitate in tractare, diagnosticare, reparatie si asistenta rutiera, cautam 1 tehnician pentru camioane si autobuse.
Responsabilitati
● reparatia diferitelor vehicule grele (autobuse si camioane) privind aspectele mecanice, electrice si pneumatice;
● intretinerea si service-ul motoarelor;
● reparatii mecanice (de exemplu, becuri, ambreiaj, frâne,
direcție, cutii de viteze, suspensie, sistem de evacuare,
articulațiilor sferice, electrice, hidraulice, pneumatice) ;
● realizarea diagnosticarii auto, folosind programe speciale, ex
● raportarea reviziilor;
● Prezentarea vehiculelor la inspectiile periodice;
● Realizarea inspectiilor de siguranta a utilajelor si vehiculelor potrivit standardelor VOSA.

CERINTE

Cerinte
● Cunostinte de limba: Engleza - nivel conversational.
● obligatoriu detinerea unui permis de conducere categoria C, prezinta avantaj categoria C+E;
● Cunostinte solide pe partea mecanica, pneumatica si electrica;
● Cunostinte de diagnosticare auto;
● experienta recenta obligatorie de minim 5 ani pe o pozitie similara;
● studii tehnice de specialitate constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

Salariu net intre 1400 - 2000 Lire/luna
● transport Romania-Anglia asigurat pana in 100 euro (trebuie pastrat biletul/bonul pentru decont);
● cazarea este asigurata contracost – 260 lire/luna – toate utilitatile incluse;
● una dintre cele doua persoane recrutate trebuie sa lucreze si noaptea atunci cand sunt solicitari;
● orele suplimentare sunt platite suplimentar;

DESCRIEREA FIRMEI

Divaexim Jobs-resurse umane