Support Worker / Infirmier

Oldercare

Job expirat

RESPONSABILITATI

Se accepta CV-uri in limba: engleza
Descriere Job: SUPPORT WORKER for patients aged 40+ who are mental health patients with a wide of mental health issues (infirmier pentru patienti cu varsta 40+ cu tulburari psihice si cu o larga varietate de probleme psihice.
Candidatul ideal:
Pot aplica persoanele care:
• Au cunostinte de limba engleza de nivel mediu scris si vorbit;
• Nu au cazier judiciar;
• Sunt clinic sanatoase atat fizic si clinic;
• Seriozitate.

Cerinte job
Studii: Liceu
Limba straina: Engleza: Mediu
Support Worker -este o persoana care are grija de batrani, persoane cu dizabilitati sau persoane cu probleme psihice. Trebuie sa stiti ca, pentru a reusi sa ingrijesti astfel de persoane ai nevoie de foarte multa rabdare si perseverenta.
Persoanele cu dizabilitati sau probleme psihice, chiar si lucrurile elementare devin dificile, cum ar fi servirea mesei, plimbarea, sau igiena personala.
O atitudine pozitiva, intelegatoare, responsabila, combinata cu dorinta de a ajuta si de a fi amabil te poate ajuta sa treci peste momentele dificile care pot aparea in relationarea cu cei in varsta sau cu probleme psihice.

Responsabilitati:
• Asigurarea confortului pacientului asistat;
• Pregatirea si administrarea alimentelor persoanei asistate;
• Acordarea ingrijirilor igienico-sanitare;
• Mobilizarea si transportul;
• Supravegherea starii de sanatate;
• Acordarea primul ajutor;
• Asigurarea conditiilor igienico-sanitare;
Cazare:
Angajatorul asigura cazare pe un termen de pana la 6 luni.

CERINTE

Cerinte job

BENEFICII OFERITE

Oldercare (Haslemere) Ltd
Support Worker (Infirmier)
Tara: Anglia (Marea Britanie)
Oras: Haslemere, UK
Tip Post: Full time
Salariu: 7.70 lire (luni-vineri) si 8.00 lire (weekend) iar dupa finalizarea training-ului salariul/ora va fi urmatorul: 8.00 lire (luni-vineri) si 8.30 (weekend).
SALARIZARE / CONTRACT
Salariul se calculeaza in functie de orele facute. Se fac ore suplimentare in functie de necesitatile angajatorului si se lucreaza in ture de zi si ture de noapte inclusiv weekend-uri.
Se asigura minimul legal de ore pe saptamana: 42 de ore.
Compania are propriul centru de formare, care ofera toate cursurile obligatorii si o serie foarte variata de cursuri pentru personal.
Pentru mai multe informatii va rugam contactati:
Ciprian Simori
Adresa de email: csimori@stmagnus.co.uk
www.stmagnus.co.uk

DESCRIEREA FIRMEI

St Magnus Hospital