soferi TIR - UK (self-employed)

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

BRAINS CONSULTING recruteaza SOFERI TIR in sistem self-employed
pentru o firma de curierat din UK

Locatie: UK (100 km de Londra)
Numar locuri vacante: 20
Tip contract: self-employed
Nr. de ore/sapt: minim 40

Recrutam SOFERI TIR pentru a lucra ca si self-employed in UK, 40 de ore/ saptamana, 8 ore/zi, contract initial pe 6 luni!

In principal, munca va fi de livrare de produse la nivel regional. Activitatea zilnica a soferilor implica livrarea de colete pe rute la o distanta de 10 - 15 mile de depozit.

CERINTE

Cerinte:
- Carnet de conducere categorie C sau C+E
- DigiCard
- CPC (code 95)
- ESTE OBLIGATORIE EXPERIENTA MINIM 1 AN!!!
- Nivel MEDIU limba engleza. (cunostinte de nivel B1 a limbii engleze). Persoanelor selectate le vom pune la dispozitie materiale specifice in limba engleza.
- ATENTIE!!! Se va sustine un interviu in limba engleza cu reprezentantii firmei de curierat in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului.
- FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!

BENEFICII OFERITE

Se lucreaza pe baza de contract self-employed iar plata zilnica va fi de 80 £ pe zi.
In prima saptamana fiecare candidat trebuie sa participe obligatoriu la o saptamana de curs care va include urmatoarele aspecte :
1.sanatate si siguranta
2.procedurile zilnice
3.instructiuni de folosire a scannerului portabil PDA
4.planificarea orarului

Plata se face in felul urmator:
sapatamana 1 – training (fara plata)
saptamana 2 si 3 – program normal de lucru
sapatamana 4 – se face plata pentru saptamana 2
saptamana 5 – program normal de lucru
saptamana 6 – se face plata pentru saptamana 3 si 4
saptamana 7 – program normal de lucru
Taxa de inregistrare ca si self-employed este de aproximativ 100 £ si va fi suportata de fiecare candidat in parte. Firma de curierat se poate ocupa de inregistrarea dds ca si self-employed iar contravaloarea taxei de inregistrare se va deduce din renumeratia primita pe prima luna.
Cazarea si transportul sunt suportate de fiecare candidat in parte.
Cazarea: firma de curierat ofera consultanta in gasirea unei camere de inchiriat. Costul aproximativ de inchiriere este de 90 £ pe saptamana.

Transportul pana in UK este suportat de fiecare candidat selectat.

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.