SOFERI TIR UK (firma curierat)

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Brains Consulting recruteaza:

Locatie: UK, in punctele si depozitele din tot UK. Inclusiv Londra
Numar Locuri vacante: 20
Tip post: Full time, Nr. de ore/sapt: minim 40

Recrutam soferi TIR pentru a lucra EXCLUSIV in UK, contract norma intreaga, pe perioada nedeterminata, pentru o importanta firma de curierat rapid, cu puncte de lucru si depozite in tot UK.

In principal, munca va fi de incarcarea, descarcarea si livrarea de produse colectate de la mai multe depozite ale companiei catre clientii firmei.

Activitatea zilnica a soferilor poate implica si activitati de lucru in depozit..

Se va lucra pe camioane tip Volvo.

CERINTE

Cerinte:
- Carnet de conducere categorie C, CE, DigiCard
- CPC (code 95)
- ESTE OBLIGATORIE EXPERIENTA MINIM 3 ANI!!
- Nivel MEDIU limba engleza. (cunostinte de nivel B1 a limbii engleze).
- Persoanelor selectate le vom pune la dispozitie materiale specifice in limba engleza.
- ATENTIE!!! Inainte de angajare se va sustine un interviu in limba Engleza cu angajatorul in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului.

FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!

BENEFICII OFERITE

OFERTA:

Salariu brut/ora: 10,00 – 10,5 GBP (in functie de experienta si locatie).

- Se ofera sporuri pentru munca in weekend, sporuri pentru lucrul de sarbatori, zilele libere legale.
Iata schema de dalarizare:
Weekday AM 10,00 - 10.50 GBP
Overtime Weekday PM: 11.25 - 12.00
Saturday AM 12.50 GBP; Saturday 13.00 GBP PM;
Sunday AM 14.50 GBP; Sunday PM 15.00 GBP.

ESTE OBLIGATORIE EXPERIENTA MINIM 3 ANI!!!
Cazarea si transportul sunt suportate de fiecare candidat, in parte.
CAZAREA: Angajatorul ofera consultanta in gasirea unui apartament/casa/camera de inchiriat. Acest lucru poate implica 3 sau 4 soferi care sa inchirieze o casa sau inchirierea de catre fiecare sofer de camere individuale.

Plata chiriei este suportata de angajat.

Cazarea este fie individual, (o camera + baie costa aprox. 100 GBP/saptamana), fie mai multi spferi pot inchiria un apartament cu mai multe camera / o casa.
Costul aproximativ de închiriere a unei case în zona pentru a găzdui până la 4 persoane ar fi £ 600.00 - 800.00 pe lună , plus costul utilitatilor (electric , gaz , etc.).

Transportul pana in UK este suportat de fiecare candidat selectat.

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.