soferi autobuz UK (Glasgow)-engleza incepator

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Brains Consulting recruteaza:

SOFERI AUTOBUZ UK (Glasgow)
Interviuri in Bucuresti 29-30 noiembrie 2016

Tara: UK
Localitate:Glasgow -Scotia
Numar Locuri vacante: 50
Durata contractului: contract perioada nedeterminata
Tip post: Full time
Nr de ore lucrate/saptamana: minim 38 pana la 50

CERINTE

Salarizare : - £9.00 /ora , + posibilitatea de a putea efectua orele suplimentare

Cursuri: In primele 2 - 4 saptamani, firma angajatoare va oferi cursuri gratuite (legislatie rutiera, trasee autobus, adaptare la conduz cu volan in dreapta, garaj,etc). La sfarsitul celor 2-4 saptamani de curs se va sustine o examinare.
In perioada cursurilor, veti fi remonerati integral (£9 /ora).

Cazarea – in primele 2 saptamani, cazarea va fi gratuita, oferita de catre angajator intr-un hostel din Glasgow. Dupa celor 2 saptamani, fiecare sofer va trebui sa isi gaseasca si sa suporte pe cont propriu cazarea. Angajatorul va oferi consultanta gratuita in identificarea unei cazari.
De asemenea, la alegerea lor, soferii pot ramane in hostelul unde au stat pe perioada cursurilor, dar vor plati o cazare de ≈ £80/saptamana.

Alte beneficii din partea Angajatorului:
Concediu anual platit – 20 zile lucratoare + 8 zile libere oficiale (Bank days)
Plata salariului se face saptamanal,
Card de calatorie gratuit in Glasgow,
Asigurari sociale,
Asigurari medicale,
Sprijin in vederea deschiderii unui cont bancar,
Ajutor in vederea obtinerii Numarului National de Asigurare(NINO).

Transportul pana in UK este suportat de fiecare candidat .

BENEFICII OFERITE

Cerinte
Acte necesare pentru intocmirea dosarului de prezentare a candidatilor:

- Limba engleza : nivel mediu ;
- CV in limba engleza.

IMPORTANT!!!
Nu percepem nici un fel de comision sau taxa de inscriere din partea candidatilor.

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.