Sofer camion - Truck driver UK

SC EUROPRORECRUIT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru o companie importanta din Marea Britanie cautam soferi TIR profesionisti.

Compania este leader pe piata de peste 30 de ani, avand deschise 109 filiale si francize pe toata suprafata UK.
Pentru ascendenta lor profesionala au fost premiati ca si compania anului in UK! Datorita cresterii activitatii companiei, se cauta noi soferi.
Acest proiect are potential mare, pe langa nevoia constanta de soferi pe care o au exista si posibilitatea de a fi recomandati unor alte francize din acelasi grup.

RESPONSABILITATI:

- Livrarea produselor catre clienti, pe tot teritoriul UK;
- Mentinerea legaturii si a relatiilor cu clientii;
- Transportarea si livrarea produselor in conditii optime.

CERINTE

- Detinerea permisului de conducere categoriile B, C si CE (de minim 5 ani);
- Experienta in conducerea vehiculelor de categoria B, C, C1 si CE;
- Cunosterea limbii engleze la nivel mediu / avansat;
- Fara incidente rutiere;
- Experienta in conducerea vehiculelor pe teritoriul UK sau condus cu volan pe partea dreapta;
- Cunoasterea semnelor de circulatie si a legislatiei din UK;
- Flexibilitate;
- Disponibilitate;
- Se doreste o colaborare pe termen lung.

BENEFICII OFERITE

- Angajatorul ofera suport in gasirea unei chirii;
- Va trebui sa detineti echipament de protectie: bocanci, manusi, salopeta si imbracaminte cu vizibilitate mare;
- Orele suplimentare se platesc in plus cu 1.5 Lire Sterline / ora;
- Candidatii selectati urmeaza sa sustina un test de legislatie rutiera;
- Va punem la dispozitie materialele cu legislatia rutiera din Marea Britanie.

Fiecare candidat va avea un interviu dupa preselectia initiala si inscriere.
Dupa acceptare, la sosirea in UK se va da inca un test de legislatie si conducere.

COSTURI CANDIDAT:

Tarif inscriere - 360 RON, la semnarea contractului cu agentia noastra.

* Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București.
Recrutam candidati din toate localitatile din Romania pentru diferite domenii, fiind un lant de incredere intre persoanele in cautarea unui loc de munca si companiile angajatoare.
De asemenea, oferim consultanta si orientare in cariera, suport pentru pregatirea tuturor formelor legale precum si monitorizarea candidatilor pe tot parcursul derularii contractelor de munca ale acestora.

S.C. EUROPRORECRUIT SRL
C.U.I.: RO32129152
NR.REG.COM: J40/10158/2013
Adresa: Str. Doamna Ghica, Nr.133, Et.1, BUCURESTI
Tel.: +4 031. 424. 74. 26
+4 031. 424. 74. 28
Fax: +4 031. 424. 74. 27
E-mail: secretariat@europrorecruit.ro
Web: www.europrorecruit.ro

Program lucru: L-V intre 09:00 - 18:00.