Sofer autocamion-Comunitate

Blue River Bucuresti 78

Job expirat

RESPONSABILITATI

Transportul de marfuri pe rute intracomunitare, cu sisteme autotractor+semiremorca cu MTMA 40 to, conform instructiunilor primite de la dispecerat;
Comunicarea permanenta cu dispeceratul privind desfasurarea transportului prin metode de comunicare moderne (telefoane cu email , tablete/ sistemul Dynafleet);
Respectarea cu maxima strictete a timpilor legali de lucru conform normelor AETR (regulamentului CE 561/2006) si a orelor de prezentare la incarcare, respectiv livrare.

CERINTE

Cerinte obligatorii:

Minim 2 ani experienta in conducerea autovehiculelor articulate cu MTMA 40 to, in trafic international;
Atestat sofer profesionist transport marfa [C, E];
Card pentru tahograf digital;
Atestat ADR (marfuri periculoase) - obligatoriu la angajare sau angajament pentru obtinerea lui in cel mult 2 luni de la angajare;
Aviz medical si psihologic valabil;
Cazier judiciar si auto fara incidente majore
Cunostinte minime de mecanica auto si intretinere a autocamioanelor;
Disponibilitate de lucru in Comunitate pentru perioade de timp intre 8 - 10 saptamani (transport intracomunitar);
Disponibilitate totala de a efectua tranzit cu ferry pe rute comunicate la angajare

Constituie avantaj daca prezentati la angajare, in plus fata de cerintele obligatorii:
Atestat transporturi marfuri agabaritice
Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala la nivel conversational
Beneficii:
Loc de munca stabil, in cadrul uneia dintre cele mai serioase firme din domeniul transporturilor

Scolarizare continua teoretica si practica, in scopul obtinerii coeficientilor de conducere economica ce va pot aduce bonusul lunar
Salariazare la nivel exceptional si bonusare periodica in fucnctie de performante
Predarea masinilor se face in Comunitateunde soferii sunt dusi cu microbuzele companiei.
Toate vehiculele sunt dotate cu aparate de taxe drum automate;

Carduri de alimentare carburant si carduri in valuta pentru plati diverse; compania lucreaza exclusiv cu sisteme de plata electronica;

Compania noastra investeste in oameni si in formarea lor profesionala. Avem un parc auto de peste 50 de camioane si facem transport atat pe plan national cat si in Comunitate.
Suntem de 15 ani in piata transportului si lozinca noastra a fost si este seriozitatea