Personal patiserie in Anglia

Europrorecruit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Lucratori in patiserie- UK

Lucratorul are rolul de a prepara sandwich-urile, precum si alte produse de patiserie, in mediu normal de lucru dar si in mediu rece, lucratorul trebuie sa se mai asigure de curatenia locului de munca.

Responsabilitati:

- Prepararea sandwich-urilor, a produselor de patiserie, se lucreaza atat in mediu normal de lucru cat si in mediu rece;
- Lucratorul trebuie sa se asigure ca produsul/e nu sunt contaminate si sunt in stare buna de a fi consumate;
- Lucratorul trebuie sa se asigure ca toate echipamentele si utilajele pe care le foloseste sunt foarte bine intretinute si se respecta conditiile de igiena, in caz ca sunt nereguli, lucratorul trebuie sa raporteze imediat acest lucru catre patron;
- Se folosesc doar echipamentele si utilajele pe care le-ati folosit in timpul training-ului si sunteti autorizati sa le folositi;
- Ajuta cu atribuții în domeniul de ambalare solicitate, ajuta la încărcarea și descărcarea produselor;
- Ajuta la curatenia in fabrica, doar atunci cand este necesar.

Documente necesare pentru inscriere:

- CV in engleza (se va utiliza aplicatia online disponibila pe site);
- O poza tip pasaport si o poza tip 9/13 la tinuta office (se pot incarca direct pe site, completand formularul de aplicare disponibil);
- Copii xerox: buletin, certificat nastere, certificat casatorie (daca e cazul), pasaport (daca aveti);
- Cazier judiciar;
- Adeverinta medicala de la medicul de familie, cu specificatia "clinic sanatos si apt de munca din punct de vedere psihic si fizic";
- Copii xerox dupa toate diplomele de studii;
- Detalii cont bancar din UK (daca exista deja);
- Copie National Insurance Number (daca exista deja).

Costurile suportate de candidat:

A) Tariful de interviu / verificare eligibilitate: 360 lei si se plateste la inscrierea candidatului, adica la semnarea contractului de mediere.

B) Tariful de evaluare si procesare dosar inscriere: 400 Lire Sterline (se plateste doar dupa primul castig). Candidatii au posibilitatea sa achite tariful de 400 Lire Sterline dupa primul castig si care se va plati prin transfer bancar in contul agentiei noastre.
- Insa daca doriti sa beneficiati de reducere de 50% din acest tarif, puteti alege optinea de plata de doar 200 Lire Sterline direct la semnarea contractului comercial cu compania din Marea Britanie, inainte de plecarea din tara, adica la aproximativ 1 saptamana dupa inscriere.

C) Tariful de mediere: nu se percepe tarif de mediere.

D) Bilet de avion.

E) Cazarea: 300 lire platibili la sosire: 140 lire pentru 2 saptamani avans+ depozit 60 lire+ admin fee 100 lire.

F) Bani de buzunar pana la primul castig.

* Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

CERINTE

- Persoane muncitoare, cu atitudine pozitiva, serioase, prietenoase;
- Conditie fizica si mintala buna;
- Cunoscatori de limba engleza la un nivel basic-conversational;
- Se accepta atat femei, barbati, cat si cupluri;
- Nu se cere experienta in domeniu, dar constituie un avantaj;
- Nu se cere detinerea permisului auto, dar constituie un avantaj;
- Candidatul trebuie sa respecte regulamentul intern al firmei pentru care va presta serviciile sale.

BENEFICII OFERITE

- Plata: 6,31 lire/ h;
- Overtime: extra 5 centi/h dupa 37,5 ore;
- Masa: Cantina si automate cu sucuri/ fastfood la locul de munca;
- Echipament: asigurat de companie;
- Ture: de zi / noapte si weekenduri / 1 zi de odihna intre Luni-Joi;
- Activitate: prepararea sandwich-urilor, a produselor de patiserie in mediu normal si racoros.

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București , care vine în sprijinul clienților și candidaților prin intermediul agențiilor din teritoriu.