Personal medical pentru aziluri de batrani Anglia (cod: PMA)

Mondojob SRL

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Asistenti de ingrijire cu un nivel mediu si avansat de limba engleza
- se asigura cazarea intr-un hotel timp de o saptamana (mic dejun si cina - incluse)
- se ofera curs de Inductie Standard de Ingrijire. Cursul cuprinde urmatoarele module:
- sanatate si siguranta
- evaluarea riscurilor
- teoria in deplasare si manipulare
- practica in mutare si manipulare
- evaluare in deplasare si manipulare
- constientizarea/oferirea de prim ajutor
- administrarea de medicamente
- COSHH
- controlul infectiei
- igiena mainilor
- training de incendiu (inclusiv exerciţiile)
- nutritie si dieta
- igiena alimentara
- curs de Dementa (obligatoriu prin lege conform standardelor britanice)

CERINTE

S.C. Mondojob S.R.L. recruteaza pentru clientul sau, Personal Medical pentru Ingrijire Batrani - aziluri de batrani situate pe intreg teritoriul Angliei.

Profilul candidatului:
Asitenti Medicali, cu/fara experienta
Persoane fara calificare, cu experienta in ingrijire batrani
Cunostinte de limba engleza - nivel conversational

BENEFICII OFERITE

Dupa finalizarea cu succes a cursului se va emite certificatul de calificare.

Se ofera suport pentru obtinerea unui cazier judiciar valabil în Marea Britanie (POVA / CRB);
Se asigura inregistrarea cu NMC (Consiliul de Nursing si Urbanism) pentru a obtine documente valabile in Marea Britanie
Se ofera suport in gasirea unei cazari permanente
Se ofera suport pentru deschiderea unui cont bancar in Marea Britanie
Se ofera suport in obtinerea unui numar de asigurare nationala
Se ofera asigurare medicala
Se ofera (o data) uniforma de serviciu (excluzand incaltamintea)

Initial, se ofera un contract de munca pe termen de 6-12 luni de la £ 7,22/h, minim 35h/saptamana, cu posibilitatea efectuarii de ore suplimentare. Dupa perioada de 6-12 luni, se ofera posibilitatea semnarii unui contract de munca pe perioada nedeterminata.

Costurile aferente (curs, cazare, masa) vor fi deduse din salariu, in transe egale, pe o perioada de 27 de saptamani.

Candidatii trebuie sa dispuna de suma de £ 300, bani necesari pana la primirea primului salariu. In prima luna salariul va fi primit saptamanal.

In momentul semnarii Contractului Individual de Munca cu firma angajatoare, candidatii vor achita catre S.C. Mondojob S.R.L. taxa de mediere (conform legii nr. 156/2000) in valoare de 1500 Ron.

Posibilitatea de a lucra in aziluri de batrani situate pe intreg teritoriul Angliei.

MONDOJOB, agentie de consultanta, recrutare si plasare a fortei de munca, ofera servicii profesionale si competitive atat clientilor nostri, cat si candidatilor. Profitam de acest prilej pentru a va prezenta oferta noastra de locuri de munca, de care suntem siguri ca va indeplini si chiar depasi asteptarile dumneavoastra.