Oxford University Hospitals asistenti medicali

NEU Professionals

Job expirat

RESPONSABILITATI

NEU Professionals, agentie britanica de recrutare de personal medical ,cu sediul in Londra, recruteaza Asistenti Medicali CU/FARA EXPERIENTA pentru Oxford University Hospitals ( OUH ).

Interviuri skype 18,19 SI 20 APRILIE CU MANAGERII SPITALULUI OXFORD UNIVERSITY HOSPITALS.

APLICA ACUM!Nu rata aceasta oportunitate!

Oxford University Hospitals (OUH) este un centru clinic de excelenta si unul dintre cele mai mari grupuri/Trust de Spitale Universitare NHS din Marea Britanie.
Fac parte din acest Trust patru spitale : John Radcliffe Hospital care cuprinde Children's Hospital, West Wing (Accident & Emergency), Eye Hospital, Heart Centre si Women's Centre, Churchill Hospital, Nuffield Orthopaedic Centre, acestea 3 sunt localizate in Oxford, si Horton General Hospital in Banbury, la 30minute in nordul Oxfordului.
OUH ofera o gama larga de servicii clinice, de specialitate ( inclusiv reabilitare cardiaca, cancerígena, musculo - scheletica si neurologica), educatie, training si cercetare.

Posturi vacante pentru urmatoarele departamente :
John Radcliffe Hospital:
Neurologie si Neurochirurgie
Urgenta
Chirurgie
Cardiologie si Ingrijiri Coronariene
Bloc Operator
Anestezie si Terapie Intensiva

Churchill Hospital:
Oncologie
Dializa renala
Ingrijiri Paliative
Transplant

Nuffield Orthopaedic Centre:
Reabilitare
Medicina Generala
Ortopedie

Horton General Hospital:
Ginecologie
Pediatrie
Neonatologie - Terapie Intensiva
Urgenta
Chirurgie – pre&post operator

OUH va ofera:
Salariu Band 5 estimat intre £21,478 si £27,901 brut anual ( calculat in functie de experienta dvs. profesionala ).
Rate suplimentare 30% pentru turele facute dupa 20:00 in zilele din timpul saptamanii , sambata +30% iar duminica si sarbatori +60%
Orar mixt (zile, nopti, sf. de saptamana) de 37,5 ore saptamanale: 3 x de 12.5 ore
Contracte permanente in regim full time, plus posibilitatea de a face ore extra
Voucher de £1000 pentru cheltuielile de relocare - suficient pentru a acoperi 2 luni de cazare
Cazare pentru staff
Voucher pentru ingrijirea copiilor
Program flexibil pentru parinti
27 de zile de concediu platit + 8 zile libere ( Sărbători )
Excelente oportunitati de dezvoltare profissionala
Plan de pensii foarte bun, licenta de maternidade si paternitate

Candidatii trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
Inregistrati in NMC sau in proces de inregistrare www.nmc-uk.org
Cunostite de limba engleza, vorbit si scris minim B2
Cunostinta standardelor spitalelor NHS si al Trustului OUH

Daca sunteti interesati si doriti sa aflati mai multe informatii despre oferta si processul de recrutare, va rugam sa ne trimiteti CV-ul dvs. cat mai detaliat in limba engleza la:
adriana@neuprofessionals.com

*CV –ul dvs. trebuie sa fie cat mai detaliat, continand detalii legate de experienta, specializare, caracteristicile spitalului in care lucrati , principalele dvs. activitati si responsabilitati in cadrul spitalului,etc si informatii legate de statutul NMC.

Pentru ca hotararea de a lucra si de a locui in alta tara se pare sa fie una dintre cele mai grele hotarari pe care le-ati luat, avand in vedere ca procesul intre aceasta hotarare si integrarea in noua cultura si maniera de a lucra necesita efort,dedicatie si energie din partea tuturor partilor implicate, va asiguram asistenta pe toata durata programului, asa ca nu ezitati sa ne contactati!
Oferim asistenta si in obtinerea Certificatelor de Conformitate (max 30 zile) si inregistrare in Ordinul Asistentilor Medicali si Moaselor din Marea Britanie (NMC)

IMPORTANT:
NEU Professionals nu percepe nici un fel de taxa sau comision candidatilor, nici inainte si nici dupa obtinerea locului de munca in Marea Britanie!

NEU Professionals Limited
Third Floor, 207 Regent Street, London, W1B 3HH, United Kingdom
www.neuprofessionals.com

CERINTE

Nmc

Suntem o agentie britanica specializata in recrutarea de personal medical din toate tarile Uniunii Europene. Nucleul afacerii noastre este recrutarea de asistenti medicali pentru diverse grupuri de nursing homes de prestigiu si Spitale Publice ( NHS ) din sudul Angliei .
In momentul de fata dorim sa extindem serviciile noastre si în Romania, deoarece, incepand de la 1 ianuarie 2014, nu va mai fi necesara obtinerea unui permis de munca pentru asistentii medicali care doresc sa lucreze in Marea Britanie.

Scopul nostru este de a va indruma si a va deschide un nou drum spre o cariera care sa reflecte propriile dvs. ambitii și planuri si speram sa fim în masura sa va ajutam atat acum cat si pe viitor. Suntem foarte mandri de feedback-ul primit din partea candidatilor si va invitam sa vizitati rubrica de “ testimonials” de pe site-ul nostru www.neuprofessionals.com

Suntem disponibili 24/7 sa discutam despre planurile dvs. de viitor si asteptam cu nerabdare sa ne contactati !