Oportunitatea extraordinara - asistenti medicali pentru North Devon, 4 luni cazare gratuita, interviuri pe Skype

CPL Healthcare

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

CPL Healthcare in parteneriat cu North Devon Healthcare NHS Trust recruteaza la ora actuala Asistenti Medicali Generalisti pentru medicina generala si chirurgie.
Interviurile se tin via Skype in fiecare saptamana.

Salariu:
• Salariu Band 5: £21,692- £28,180
• Contract pe perioada nedeterminata

Despre Spital:

Daca doresti sa te alaturi acestui spital multi-premiat, trebuie sa tii cont ca oportunitatile de dezvoltare personala si profesionala sunt excelente si mai ales ca va sunt oferite intr-un comitat care are peste 1500 de ore de soare pe an.

Cel mai recent sondaj de opinie realizat de Northern Devon Healthcare NHS l-a plasat ca fiind al 4-lea in ceea ce priveste gradul de satisfactie al personalului. In egala masura nu doar angajatii se declara multumiti, pacientii spitalului raporteaza regulat o medie de peste 95% a satisfactiei fata de serviciile oferite de spital.
Spitalul este unicat in modul de alcatuire, oferind un mix de servicii generale de sanatate adresat comunitatii precum si o serie de servicii de specialitate pentru aproximativ 500,000 rezidenti din zona.

Serviciile lor sunt asigurate de Spitalul North Devon din Barnstaple, care are in jur de 300 de paturi de spitalizare. Mai multe informatii despre spital obtineti accesand linkul - www.northdevonhealth.nhs.uk/.

CERINTE

Cerinte:
• Diploma de asistent medical fie ca esti proaspat absolvent sau asistent cu experienta
• Nivel conversational de limba Engleza
• Inregistrat la NMC (sau in proces de inregistrare)

BENEFICII OFERITE

Beneficii pentru a inlesni relocarea:
• 4 luni de cazare gratuita, in vecinatatea spitalului
• Returnarea costurilor de inregistrare la NMC, in valoare de 120£
• Returnarea costului biletului de relocare, pana la valoarea de 150£
• Alocatie de relocare in valoare totala de 1000£ care va fi alocata astfel: o data la 6 luni angajatul va primi 250£, pe o perioada de 24 de luni
• Fiecare candidat va primi in momentul cazarii un pachet de bun venit (plapume, perne, etc)
• Program de inductie cuprinzator
• Oportunitati de dezvoltare profesionale excelente
• Tutore desemnat

CPL Healthcare, cea mai mare companie de recrutare din Irlanda, cu peste 21 ani in domeniul recrutarii, recruteaza 30 de Asistenti medicali, cu sau fara experienta pentru a lucra in Marea Britanie.