OPERATORI DEPOZIT – UK - PLECARI SAPTAMANALE

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

BRAINS CONSULTING recruteaza URGENT:
OPERATORI DEPOZIT – UK
- PLECARI SAPTAMANALE
(Ambalare si manipulare produse) - FARA COMISION

Se lucreaza in depozite de haine, CD, carti, produse de casa, etc
Personal necalificat, atat femei cat si barbati ( cuplurile sunt acceptate)
Numar pozitii vacante: 100
Locatii: Peterborough, Northampton, Liverpool, Birmingham, Wellingborough

Responsabilitati:
depozitarea produselor
verificarea bunurilor si produselor din stoc,
mutarea bunurilor si produselor in depozit,
consemnarea bunurilor deteriorate sau stricate
selectarea si ambalarea produselor pentru expediere
receptionarea marfii in depozit
despachetarea, stivuirea si ambalarea produselor alimentare

CERINTE

CERINTE:

- nivel mediu/conversational al limbii Engleze - cerinta obligatorie fara de care nu puteti obtine jobul
- experienta nu este obligatorie; se ofera training.
- nu trebuie sa aiba antecedente penale (se solicita cazier judiciar)
- trebuie sa fie clinic sanatos
- in prima zi de training se vor efectua teste medicale obligatorii

BENEFICII OFERITE

SALARIZARE:

Cuprinsa intre 7.50 £ brut/ora- 8.30 £ brut/ora (in functie de tura si departament)
Orele suplimentare intre 9.00 £ brut/ora- 12.15 £ brut/ora
Pentru persoanele cu varsta cuprinsa intre 18 si 25 ani plata minima va fi 7.05 £ brut/ ora.
Puteti castiga lunar aprox. 1100 - 1300 lire sterline net!
Salariul este achitat saptamanal (incepand cu a-2-a saptamana de lucru), in contul bancar al fiecarui salariat.

Se lucreaza 8 ore/zi in ture (dimineata si dupa-amiaza)
General: 40 ore / saptamana + ORE SUPLIMENTARE ( maxim 60 de ore pe saptamana, conform legislatiei Marii Britanii.
Orele suplimentare se fac in functie de necesitatile angajatorului, acestea fiind remunerate separat.
Contract pe perioada nedeterminata
Trainingul este oferit incepand cu a doua sau a treia zi de la data sosirii (dureaza o zi)

CAZAREA:
Casele sunt de tip “SHARE HOUSE”, cu bucatarie, living si bai la comun.
Sunt mobilate si utilate cu strictul necesar: Aragaz, Frigider, Masina de spalat.
Nu se vor asigura asternuturi sau lenjerie de pat sau vesela!

COSTURI:
La cazare aveti doua posibilitati:
1. De a plati toata suma cand ajungeti, respectiv un total intre £280 si £305 pentru o saptamana de cazare, depozit/garantie (pe 2 saptamani) si comisionul agentiei imobiliare!
2. Sau de a plati la inceput o suma intre £170 si £190, prima saptamana, jumatate din suma pentru depozit si jumatate din comisionul agentiei imobiliare, urmand ca din primul salariul sa achitati diferenta, inca jumatate de depozit si jumatate din comisionul agemtiei imobiliare.

Northampton £305 (chiria pe prima saptamana = £75, depozitul= £130 si Admin-Fee-ul agentiei imobiliare= £100)
Peterborough £295 (chiria pe prima saptamana = £65, depozitul= £130 si Admin-Fee-ul agentiei imobiliare= £100)
Liverpool £280 (chiria pe prima saptamana = £60, depozitul= £120 si Admin-Fee-ul agentiei imobiliare= £100)
Wellingborough £295 (chiria pe prima saptamana = £65, depozitul= £130 si Admin-Fee-ul agentiei imobiliare= £100)

Transportul RO – UK este platit de catre angajat.

-In momentul in care ajungeti in orasul destinat, veti fi asteptat de catre un reprezentant al agentiei imobiliare, veti fi cazat si asistat pana la inceperea muncii
Primiti asistenta gratuita pentru programare NINO (national insurance number) si deschidere cont bancar.
Concediu anual: 20 zile
Asigurare medicala platita de catre Angajator

FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!
Urmariti ofertele noastre si pe pagina de Facebook: Brains Consulting

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.