operatori depozit UK (depozite haine, CD, prod alimentare, etc)

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

BRAINS CONSULTING recruteaza URGENT:
OPERATORI DEPOZIT – UK

Personal necalificat, atat femei cat si barbati ( cuplurile sunt acceptate)

Numar pozitii vacante: 100

Locatii:
Bedford, Bristol, Liverpool, Wellingborough, Northampton, Leicester, Doncaster, Livingston, Southampton, Wolverhampton, Nottingham, Coventry, Stoke-on-trend, Luton, Milton Keynes, Peterborough, Wakefield, Middlesbrough, Manchester, Harlow

Full time, Nr. Ore de munca/saptamana: 40

Responsabilitati:
depozitarea produselor
verificarea bunurilor si produselor din stoc,
mutarea bunurilor si produselor in depozit,
consemnarea bunurilor deteriorate sau stricate
selectarea si ambalarea produselor pentru expediere
receptionarea marfii in depozit
despachetarea, stivuirea si ambalarea produselor alimentare

CERINTE

CERINTE:

- varsta cuprinsa intre 18 si 48 ani

- nivel mediu/conversational al limbii Engleze - cerinta obligatorie fara de care nu puteti obtine jobul

- experienta nu este obligatorie; se ofera training.
- nu trebuie sa aiba antecedente penale (se solicita cazier judiciar)

- trebuie sa fie clinic sanatos
- in prima zi de training se vor efectua teste medicale obligatorii (drog, tensiune, vedere).

BENEFICII OFERITE

SALARIZARE:

Cuprinsa intre 7.20 lire brut/ora 9.20 lire brut/ora in functie de ture
Pentru persoanele cu varsta cuprinsa intre 18 si 25 ani plata minima va fi 6.70£ / ora.
Puteti castiga lunar aprox. 1100 - 1300 lire sterline net!
Salariul este achitat saptamanal (incepand cu a-2-a saptamana de lucru), in contul bancar al fiecarui salariat.

Se lucreaza 8 ore/zi in ture (dimineata si dupa-amiaza)
General: 40 ore / saptamana + ORE SUPLIMENTARE ( maxim 60 de ore pe saptamana, conform legislatiei Marii Britanii.
Orele suplimentare se fac in functie de necesitatile angajatorului, acestea fiind remunerate separat.
Contract pe perioada nedeterminata
Trainingul este oferit incepand cu a doua sau a treia zi de la data sosirii (dureaza o zi)

CAZAREA:
Este platita de catre angajat.
Costul pentru o camera este de £60 – 70/ saptamanca inclusiv facturile (depinde de locatie)
Casele sunt de tip “SHARE HOUSE”, cu bucatarie, living si bai la comun.
Sunt mobilate si utilate cu strictul necesar: Aragaz, Frigider, Masina de spalat.
Nu se vor asigura asternuturi sau lenjerie de pat sau vesela!

COSTURI:
£60 de lire pe saptamana DE PERSOANA cu toate facturile incluse in pret.
La semnarea contractului de cazare se achita suma cuprinsa intre 250 LIRE DE si 270 PERSOANA ( chiria pe prima saptamana = £60- £70, depozitul= £60 si Admin-Fee-ul agentiei imobiliare =£120). PLATA SUMEI RESPECTIVE se va face la sediul agentiei imobiliare dupa semnarea contractului de inchiriere!
De retinut: In total se va achita la sosire pentru cazare £250 – £ 270

Trnsportul RO – UK este platit de catre angajat.

-In momentul in care ajungeti in orasul destinat, veti fi asteptat de catre un reprezentant al agentiei imobiliare, veti fi cazat si asistat pana la inceperea muncii
Primiti asistenta gratuita pentru programare NINO (national insurance number) si deschidere cont bancar.
Transportul local il suporta candidatul si este in valoare de 5-6 Lire sterline/ zi - spre/ dinspre munca, platite de lucrator zilnic sau platite de compania din Marea Britanie si deduse din castigul saptamanal al lucratorului.
Concediu anual: 20 zile
Asigurare medicala platita de catre Angajator

ATENTIE!!! Se va sustine un interviu in limba engleza cu reprezentantii firmei angajatoare in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului.

FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!

Urmariti ofertele noastre si pe pagina de Facebook: Brains Consulting

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.