Operator masini de tricotat KARL MAYER

ABurnet Ltd.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Va lucra ca parte a unei echipe in fabrica noastra din apropierea orasului Nottingham , Marea Britanie si va avea responsabilitati specifice in operarea cu masini de tricotat industriale tesaturi tip plasa KARL MAYER astfel:
-va alimenta masina cu fir , respectant traseul acestuia conform cu specificatiile tehnice
-Va inlocui bobinele goale , acele si rolele cu materialul obtinut
-Va identifica posibilele defecte aparute in material
-Va verifica calitatea produsului dupa specificatii tehnice , ca de exemplu intindere , elasticitate , rezistenta la rupere , capacitatea de a fi vopsit a materialului.
-Va raporta orice defect observat sau functionare defectuasa
-Va respecta planul zilnic de lucru

CERINTE

capabil sa ridice +25 kg ,constiincios si tenace , cu o vedere buna ( cu ochelari daca este necesar) , o buna coordonare vizuala si motorie , sociabil , capabil de lucru in echipa , o buna capacitate de invatare .Ideal daca are cel putin capacitatea de a intelege la nivel de baza limba engleza.

BENEFICII OFERITE

Aburnet Ltd ofera:
-Salariu atractiv
-specializare recunoscuta
-Program fix cu posibilitatea de a lucra peste program ( platit conform normelor UK)
-Sanse de promovare
-Pensie privata
-31 zile concediu platit pe an

ABurnet Ltd este cele mai mare producator de solutii de impiedicare a contaminarii cu fire de par a produselor alimentare. Are capacitati de productie atat in Marea Britanie cat si in Sri Lanka