ÎNGRIJITOARE PERSOANE LA DOMICILIU LIVE IN CARE ANGLIA

Wide Range Services and Consultancy

Job expirat

RESPONSABILITATI

Locaţie: Marea Britanie
Plasare in scurt timp, contract direct cu angjator

Interviu prin Skype sau prin telefon

• Salariu competitiv de la £400 pe săptămână.
• Cazarea şi mesele zilnice sunt asigurate gratuit!
• Contract de muncă pe perioadă de minim un an (cu posibilitate de prelungire), 28 zile de concediu pe an.
• Se oferă training.

Responsabilitati:

• Ajutor oferit persoanei îngrijite în rutinele zilnice, acordarea îngrijirilor igienice.
• Ajutor pentru realizarea igienei corporale (parţială sau totală).
• Participarea în activităti sociale şi culturale împreună cu persoana îngrijită.
• Supravegherea stării de sănătate.
• Asistarea persoanei în timpul mesei și administrarea alimentelor acestuia, (hidratare și hrănire).
• Efectuarea cumpărăturiilor. În cele mai multe cazuri folosind maşina clientului.
• Acordarea de ajutor pentru menaj ușor în casa în care locuieşte beneficiarul (măturare, aspirare, spălare şi călcarea hainelor).
• Pregătirea micului dejun, a prânzului şi a cinei pentru client şi pentru Dumneavoastră.
• Acordare ajutor în problemele cotidiene: trimiterea şi colectarea scrisorilor, comandarea medicamentelor, etc.

CERINTE

- Nivel de cunoaștere a limbii engleze - MEDIU SPRE AVANSAT
- Experiență de minim un an în domeniul îngrijirii persoanelor în vârstă (referință oficială)

Compania Wide Range Services and Consultancy este înregistrat în Anglia și Wales cu sediul în Bognor Regis, Marea Britanie.

Avem posibilitatea să vă oferim locuri de muncă cu contract legal pe perioadă nedeterminată și cu cazarea/masa asigurată din prima zi.

Oferim sprijin în România și în Marea Britanie pe tot parcursul procesului de plasare și pe tot parcursul contractului de muncă.

Puteți aplica pentru următoarele locuri de muncă:

+ Locuri de muncă în domeniul Care +
- Asistent medical - Îngrijitor persoane în vârstă la domiciliu - Îngrijitor persoane în vârstă în cămine de bătrâni

* Locuri de muncă în domeniul HoReCa * - Recepționer - Bucătar Șef - Bucătar - Ajutor Bucătar - Barman - Ospătar - Asistent General - Personal Curățenie

~ Programul de Îngrijire Copii ~