MECANICI/TEHNICIENI AUTO (CAMIOANE, AUTOBUZE) – UK

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Brains Consulting recruteaza:

Pentru unul dintre clientii nostri din UK / Anglia cu domeniu de activitate in TRANSPORT/ LOGISTICA AUTOBUZE / AUTOCARE / CAMIOANE diagnosticare, reparatie si asistenta rutiera.

HGV Heavy Goods Vehicle / Truck
PCV Passenger Carrying Vehicle / Bus

Tara: UK
Localitate: LONDRA, alte orase
Numar Locuri vacante: 20
Durata contractului: contract perioada nedeterminata
Tip post: Full time
Nr de ore lucrate/saptamana: 40

CERINTE

RESPONSABILITATI:

- repararea diferitelor vehicule (autobuze sau camioane) privind aspectele mecanice, electrice si pneumatice la inalte standarde de calitate;
- intretinerea si service-ul motoarelor;
- reparatii mecanice (de exemplu, becuri, ambreiaj, frâne, direcție, cutii de viteze, suspensie, sistem de evacuare, articulațiilor sferice, electrice, hidraulice, pneumatice) ;
- sa va asigurati ca toate reparatiile la vehiculele companiei sunt realizate in timp util
- realizarea diagnosticarii auto, folosind programe speciale
- raportarea reviziilor;
- Prezentarea vehiculelor la inspectiile periodice (M.O.T.);
- Realizarea inspectiilor de siguranta a utilajelor si vehiculelor potrivit standardelor VOSA= Vehicle and Operator Services Agency
- aveti capacitatea de a lucra la cele mai inalte standard de sanatate si giguranta la locul de munca
- intocmirea documentelor, rapoartelor si actelor administrative asociate

CERINTE:
-experienta recenta obligatorie de minim 2 ani pe o pozitie similara (atelier reparat camioane, autobuze/autocare);
- Engleza – vorbit, citit = nivel mediu (B1 – B2).
- scris = nivel basic

ATENTIE!!! Inainte de angajare se tine un interviu in limba Engleza cu angajatorul in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului.

-obligatoriu detinerea unui permis de conducere categoria C (pt camioane) sau D (pentru autobuze);
-cunostinte solide pe partea mecanica, pneumatica si electrica;
-cunostinte de diagnosticare auto;
-studii tehnice de specialitate (absolvent liceu profil mecanica auto sau scoala profesionala profil, absolvent facultate profil, etc);
-abilitatea de a lucra independent;
-dexteritate;
-rapiditate.

Posibile intrebari interviu:

Why do you want to work in UK?
In your opinion, what is the most important aspect of steering and suspension work? Why?
How do you ensure each vehicle inspection you complete is thorough?
Describe a time when you had to deal with a difficult client. How did you handle the situation? What would you have done differently?
How high of expectations do you put on your work?
Do you take criticism well?
Are you okay working with other people?
Do you have the ability to see a finished product, before its done?
Do you have any experience fixing dents?
What types of auto repairs have you performed?
Do you have experience using diagnostic computer equipment
What types of mechanical, computerized or technical equipment have you used to test cars

BENEFICII OFERITE

OFERTA:

TIMP DE LUCRU 40 ORE/SAPTAMANA + Ore suplimentare. Perioada de proba – 3 luni (in aceasta sunteti platit normal).
Concediu anual platit – 20 - 25 zile/an

SALARIU intre £14 brut /ora - £18 brut /ora in functie de experienta si ture (se fac ture de zi/ture de noapte). Salariu lunar NET – intre £1700 – 2300.

- posibilitatea de a efectua ore suplimentare.

Plata salariului se face saptamanal. Primul salariu il veti primi la sfarsitul celei de a 2-a saptamani. De aceea este foarte important sa va sustineti material cu cheltuielile de cazare si masa in primele 2 saptamani. (aprox. £ 400 – 500)

CAZAREA este suportata de catre angajat (aproximativ – 100 lire/saptamana – toate utilitatile incluse);
Angajatorul va oferi consultanta gratuita in identificarea unei cazari.
TRANSPORT Romania-Anglia – se spuporta de catre fiecare aplicant in parte.

FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.