mecanici auto (camion, autocar) - UK

BRAINS CONSULTING

Job expirat

RESPONSABILITATI

Brains Consulting recruteaza:
MECANICI/TEHNICIENI AUTO (CAMIOANE, AUTOBUZE) – UK

Pentru unul dintre clientii nostri din UK / Anglia cu domeniu de activitate in TRANSPORT/ LOGISTICA AUTOBUZE / AUTOCARE / CAMIOANE diagnosticare, reparatie si asistenta rutiera.

HGV Heavy Goods Vehicle / Truck
PCV Passenger Carrying Vehicle / Bus

CERINTE

CERINTE:
-experienta recenta obligatorie de minim 2 ani pe o pozitie similara (atelier reparat camioane, autobuze/autocare);
- Engleza – vorbit, citit = nivel conversational (A2– B1).
- scris = nivel basic

ATENTIE!!! Inainte de angajare se tine un interviu in limba Engleza cu angajatorul in care se verifica cunostintele conversationale ale candidatului.

- constituie avantaj detinerea unui permis de conducere categoria C (pt camioane) sau D (pentru autobuze);
-cunostinte solide pe partea mecanica, pneumatica si electrica;
-cunostinte de diagnosticare auto;
-studii tehnice de specialitate (absolvent liceu profil mecanica auto sau scoala profesionala profil, absolvent facultate profil, etc);
-abilitatea de a lucra independent;
-dexteritate;
-rapiditate.

BENEFICII OFERITE

OFERTA:

TIMP DE LUCRU 40 ORE/SAPTAMANA + Ore suplimentare. Perioada de proba – 3 luni (in aceasta sunteti platit normal).
Concediu anual platit – 20 - 25 zile/an

SALARIU intre £14 brut /ora - £18 brut /ora in functie de experienta si ture (se fac ture de zi/ture de noapte). Salariu lunar NET – intre £1700 – 2300.

- posibilitatea de a efectua ore suplimentare.

Plata salariului se face saptamanal. Primul salariu il veti primi la sfarsitul celei de a 2-a saptamani. De aceea este foarte important sa va sustineti material cu cheltuielile de cazare si masa in primele 2 saptamani. (aprox. £ 400 – 500)

CAZAREA este suportata de catre angajat (aproximativ – 100 lire/saptamana – toate utilitatile incluse);
Angajatorul va oferi consultanta gratuita in identificarea unei cazari.
TRANSPORT Romania-Anglia – se spuporta de catre fiecare aplicant in parte.

FIRMA BRAINS CONSULTING NU PERCEPE TAXE SI COMISIOANE DE LA APLICANTI !!!!

Brains Consulting este o firma acreditata de consultanta in resurse umane, specializata pe servicii de personal: recrutare si selectie de personal, consultanta in resurse umane si executive search.

Brains Consulting ofera in special locuri de munca in strainatate in domeniile: medical, IT si inginerie.