Locuri de munca in azile - Anglia- fara taxe

Job Services H&R

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului:

Pozitia: Infirmiera in azile de batrani Anglia
Salarizarea: 7,35 lire/ora/brut
Minim ore lucrate: 35 h/saptamana.
Contract pe o perioada de 12 luni cu posibilitate de prelungire.
Se asigura la ajungerea in UK:

– Cursul de inductie (cursul de pregatire este obligatoriu prin lege conform standardelor britanice, chiar daca acesta face deja parte din educatia si practica
dvs.) dureaza aprox.7 zile

– Cazarea si 2 mese/zi va sunt asigurate pe toata perioada cursului de inductie
La inceperea activitatii, partenerul britanic va poate asigura cazarea in schimbul retinerii acesteia din salar.

Cerinte:

Limba engleza la nivel conversational
Experienta cu persoanele varstnice(chiar daca ati avut grija de cineva din familie)
Responsabilitati:
• se ocupa in principal cu asigurarea confortului batranului asistat
• asistarea alimentatiei si administrarea alimentelor acestuia
• acordarea ingrijirilor igienice (imbaiere)
• mobilizarea si transportul
• supravegherea starii de sanatate
• respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale
• acordarea primului ajutor
• gestionarea resurselor alocate
• asigurarea conditiilor igienico-sanitare
• completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc

CERINTE

Acte necesare:
– cazier tradus in limba engleza
– adeverinta medic familie tradusa in limba engleza
– CI
– pasaport
– 2 scrisori de recomandare semnate si stampilate, obligatoriu in limba engleza
Fiecare candidat care corespunde cerintelor va fi programat pentru interviul direct cu recrutorul britanic.

Firma acreditata si autorizata de ITM in vederea selectiei si plasarii de forta de munca in tara si strainatate, asigura partenerilor si clientilor acesteia servicii profesioniste de consultanta in domeniul resurselor umane si nu numai.