Live-in carers - 90 lire pe zi

European Staff Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam infirmiere (doamne) cu sau fara experienta ca live-in personal assistant pentru diverse locatii din Anglia.

Pot fi considerate doar persoanele care au domiciliu/chirie in Anglia, indiferent de orasul de resedinta

Candidatii acceptati de catre angajator vor avea o singura persoana alocata permanent pentru ingrijire, programul lunar de ingrijire este astfel: o saptamana se lucreaza si una este libera, sau doua saptamani se lucreaza si doua sunt libere, in functie de cerinta clientului.

Cei care sunt disponibili sa calatoreasca, pot primi spre ingrijire si alt client in timpul liber.

Se ofera continuitate in munca iar transportul la si de la clienti este decontat de catre angajator

Salariul este de 93.60 lire pe zi, program full time

Este necesar un nivel intermediar de engleza si cautam cu precadere persoane care detin permisul auto cat B

Pe timpul ingrijirii se asigura camera proprie gratuit si hrana.

Experienta nu este necesara insa este de dorit sa existe. Se ofera training initial de 5 zile. Cazare asigurata gratuit pe timpul trainingului.

Responsabilitati: asistarea clientilor cu: igiena personala, schimbat imbracaminte, mobilitate, administrarea medicatiei, menajul casei, gatit, dus/adus de la medic, cumparaturi, etc...
Clientii pot fi de orica varsta si pot avea dizabilitati fizice, mentale sau dificultati de invatare

Documente necesare: NINo, cont bancar britanic, 2 referinte

Aplicati cu CV in engleza

CERINTE

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare pentru joburi in strainatate