Ingrijire copii ANGLIA

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatii pot alege optiunea de plata a taxei de mediere din salariu.

Agentia noastra de recrutare va pune la dispozitie 2 tipuri de programe de munca pentru ingrijirea copiilor la familii instarite din ANGLIA: Au Pair/Mother Help, Nanny/Child Care.

DESCRIEREA POSTURILOR:

1. Pentru programul Au Pair/Mother Help:
Un Au pair este o tanara sau un tanar care are pana in 27 de ani, nu este casatorit(a) şi nu are copii. Lucrează pana an 25 de ore pe saptamana şi castiga un salariu mai mic. Nu este nevoie sa aiba experienta in ingrijirea copiilor si sunt in general proaspat absolventi de liceu sau facultate cei care aplica pentru aceasta pozitie, deoarece pot ajunge sa lucreze in ANGLIA in maxim 2 saptamani, fara sa aiba prea multe responsabilitati si sa adune bani frumosi. Veţi fi plătit(ă) cu minim 70 £ pe săptămână (pentru cei care nu cunosc limba engleza la nivel conversational) şi maxim 100 £ pe saptamana (pentru cei care cunosc limba engleza la nivel conversational).

2. Pentru programul Nanny/Child Care:
Un Nanny/Child Care este o persoana care are pana in 55 de ani, ingrijeste de copii familiei gazda, are mult mai multe responsabilităţi fata de un Au Pair şi câştigă mult mai bine.
Lucrează de obicei 8-10 ore pe zi şi castiga un salariu de minim 150 £ pe săptămână. De acest program sunt interesate de regula doamnele cu varsta intre 30 – 55 ani, care doresc sa ajunga sa lucreze in ANGLIA in maxim 2 saptamani si sa adune bani frumosi.

CERINTE

CONDITII:

- cunoasterea limbii engleze la nivel de conversatie
- sa nu mai fi fost Au Pair in Marea Britanie
- cazier curat
- placere sau experienta in supravegherea copiilor
- constituie avantaj detinerea unui permis de conducere categoria “B”.