Ingrijire batrani si persoane cu dizabilitati

Home Care

Job expirat

RESPONSABILITATI

Munca se desfasoara la domiciliul clientilor, programul de munca incepe la ora 07:00 pana la ora 23:00, cu pauze in timpul zilei, se munceste 6 zile pe saptamana (inclusiv week-end) cu o zi libera aleasa in timpul saptamanii. Prima saptamana chiria este asigurata de catre angajator dupa care chiria se ridica la suma de 300 de lire/luna (este vorba despre o camera intr-o locatie a companiei, cu acces complet la toate utilitatile).
Candidatul trebuie sa fie de acord sa deschida un cont bancar in UK.
Primul salar o sa fie dupa 6 saptamani de la inceperea activitatii iar pe urma o sa fie platit la 4 saptamani, iar dupa primele 3 luni de salariu, angajatorul se asteapta ca angajatul sa gaseasca o chirie si o masina proprie.
Nu se percepe niciun comision, nu exista nicio firma de intermediere, iar dupa preselectie (care consta in alegerea pe baza de CV in limba engleza) o sa se stabileasca un interviu direct cu Biroul de Resurse Umane al companiei.
Acest loc de munca consta in:
- ingrijire personala si sprijin
- asistenta in sarcinile de zi cu zi
- monitorizarea medicamentatiei
- asistenta la miscarea si manipularea clientilor care necesita
- asistenta in ceea ce priveste hrana
- asistenta cu indatoririle ce tin de curatenia casei clientilor

CERINTE

- pasaport
- permis de conducere
- varsta minim 25 de ani
- limba engleza (nivel conversational - obligatoriu)
- cazier
- certificat de nastere sau casatorie
- 3 referinte - una de la ultimul loc de munca, cealalta de la 2 persoane cu care s-a muncit impreuna
- fara probleme de sanatate

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv (minim 48 de ore/ saptamana)
- training de specialitate (nu este nevoie de experienta in domeniu + este platit de catre angajator ca zile de munca)
- concediu platit (28 de zile / an)
- masina oferita pentru interes de serviciu si personal, aceasta va fi inchiriata contra 5 lire/zi cu conditia ca utilizatorul acesteia sa achite carburantul si sa o intretina in stare buna de functionare
- 20 centi/mila pentru carburant
- ajutor si consiliere inspre obtinerea actelor necesare pentru stabilire in UK
- se incheie contract pe minim 6 luni

DESCRIEREA FIRMEI

Home Care