Ingrijire batrani in ANGLIA

Europrorecruit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Persoanele care sunt interesate de acest program trebuie sa stie faptul ca Health Care Assistant (Infirmier) este specialistul care are grija de varstnici sau de persoane cu dizabilitati din Marea Britanie, in cadrul unor importante clinici private. Este nevoie de o persoana foarte devotata, cu rabdare si atentie la nevoile persoanelor pe care le ingrijeste. Varsta adulta inaintata are propriile caracteristici, iar un bun practician Health Care Assistant intelege ca varstnicii pot fi uneori si temperamentali.
Pentru acestia, realizarea unor actiuni precum servirea mesei, plimbarile in aer liber, realizarea igienei personale pot deveni dificile atat din cauza varstei inaintate, cat si din cauza unei posibile afectiuni asociate.
Un bun Health Care Assistant (Infirmier) stie sa isi gestioneze emotiile, sa nu se lase intimidat in relatiile cu varstnicii, este amabil si are o atitudine pozitiva pe care o transmite si celor pe care ii ingrijeste. Nu in ultimul rand, acest specialist este ghidat de dorinta sa de a ajuta.

CERINTE

- atitudine pozitiva;
- se cere o prezenta placuta, o persoana carismatica
- este necesara cunoasterea limbii engleze la un nivel cel putin conversational
- calificarea sau experienta constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

OFERTA:
- angajatorul ofera sperijin in identificarea cazarii iar costul acesteia va fi retras din salariu
- majoritatea clinicilor oferta gratuit masa in cadrul instituiilor
- durata contractului de munca este de 12 luni cu posibilitate de prelungire
- se lucreaza in ture intre 40 si 70 ore pe saptamana

CASTIGUL:
- luand in considerare faptul ca se fac ore suplimentare si ture de noapte salariul este incarat intre urmaoarele limite: 972 – 1.728 Lire Sterline /luna

COSTUL PROGRAMULUI:

- 360 Ron - taxa procesare dosar si verificare eligibilitate (se achita in momentul semnarii contractului de mediere);
- 375 lire - taxa de mediere
- 200 - 250 Euro - bilet avion Romania - Anglia;

Taxa de mediere poate fi achitata astfel:
 375 lire – la semnarea contractului de mediere, dupa acceptarea in program
 450 lire – la semnarea contractului de comision, inainte de plecarea din tara
 600 lire – daca se plateste la primul salariu
 750 lire – daca se plateste in rate cate 250 lire/luna.

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București , care vine în sprijinul clienților și candidaților prin intermediul agențiilor din teritoriu.