Infirmieri si asistenti medicali pentru Anglia venit intre 1200£-2200£ pe luna

Avanta Care Ltd

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru ca noi te angajam direct, vei fi angajatul Avanta Care si vei beneficia de un contract de munca pe o perioada nedeterminata si bonusuri de neegalat. Ca infirmier este important sa ai o atitudine pozitiva, sa fii prompt in realizarea sarcinilor, sa iti placa sa relationezi cu oamenii si ai rabdare. Orice fel de calificare / experienta profesionala sau non-profesionala in domeniul medical este importanta, dar nu esentiala, iar pentru a relationa cu pacientii, trebuie sa cunosti limba engleza la nivel mediu.

DESCRIEREA JOBULUI
• Crearea unei relatii cu pacientii
• Identificarea nevoilor speciale ale pacientilor
• Asistarea in efectuarea exercitiilor fizice
• Sprjinirea pacientilor in activitatile zilnice
• Stabilirea unei rutine de lucru care ajuta pacientii cu activitatile zilnice
• Asigurarea confortului pacientilor asistati
• Asistarea alimentatiei si administarea alimentelor
• Asigurarea suportului emotional, atat a pacientilor cat si a familiei
• Asigurarea conditiilor igienico-sanitare
• Ture de zi si de noapte

CERINTE

• Cunosterea limbii engleze cel putin la nivel conversational
• Experienta in domeniu nu este obligatorie, dar experienta personala constituie un avantaj
• Cunoasterea indatoririlor unui infirmier este obligatorie

BENEFICII OFERITE

• NU PERCEPEM COMISION, VEI FI DIRECT ANGAJATUL NOSTRU
• Contract de munca pe perioada nedeterminata
• Curs de pregatire si cazare pe durata acestuia (mic dejun inclus)
• Salarizare de pana la 9£/ora
• Salarizare de pana la 20£/ora pentru asistenti medicali cu PIN
• Ture de noapte platite mai mult cu 0.50£/ora
• Doua mariri salariale in primul an
• 35 ore lucratoare garantate pe saptamana, cu posibilitatea de a lucra pana la 60 de ore pe saptamana
• Asigurare de raspundere civila si verificarea cazierului pe teritoriul Angliei
• Suport in obtinerea National Insurance Number si deschiderea contului bancar
• Costuri reduse de cazare intre 200£ si 350£ pe luna - chirie si utilitati incluse
• Concediu de odihna platit - 28 zile/an
• Inscriere la plan de sanatate privat
• Inscriere la plan de pensii
• Suportul echipei Avanta Care pe toata durata contractuala

DESCRIEREA FIRMEI

DESCRIEREA COMPANIEI
Avanta Care LTD este una din cele mai importante companii de recrutare personal medical din Marea Britanie. In prezent, Avanta Care are peste 250 de angajati din Romania si din intreaga Uniune Europeana si lucreaza cu peste 400 de aziluri de batrani din Anglia. Avanta Care angajeaza in mod direct, infirmieri si asistenti medicali din toate localitatile din Romania, pentru azilurile de batrani din Anglia. Serviciile noastre sunt inregistrate, inspectate si aprobate de catre CQC (Care Quality Comission).