Infirmieri in UK - Sesiuni de prezentari + Interviuri fata in fata in iulie in Bucuresti

Fronterra Recruitment

Job expirat

RESPONSABILITATI

Fronterra Recruitment, agentie de recrutare britanica, cauta 40 de infirmieri pentru a lucra in care home-urile din Anglia.

Veti avea sansa unica sa discutati fata in fata cu unul dintre infirmierii romani care lucreaza la angajator, in cadrul interviurilor data in fata programate pentru 18-20 iulie si veti putea afla:
-ce presupune jobul de care assistant
-ce inseamna sa lucrezi in UK
-detalii despre azilele apartinand angajatorului
-sfaturi pentru o adaptare cat mai buna in UK

Locatie: azilele sunt situate in mai multe zone, precum: West Sussex, Greater London
Salariul –£7/ora si £7.25/ora in weekend.
Ore: minim36 / saptamana + posibilitatea de a lucra multe ore suplimentare
Angajatorul va ajuta cu cazarea: camera single sau shared (in functie de preferinte), £300 - 400/luna (utilitatile incluse).

De asemenea, veti beneficia de:
- avans £200 dupa primele 2 saptamani de munca,
- veti fi intampinat la aeroport de catre angajator,
- curs gratuit NVQ2 Health & Social Care care ofera o calificare recunoscută in UK
- contract care se semneaza din tara, asistenta cu documentele din Marea Britanie, cum ar fi NINo, cazier britanic, cont bancar.

Pentru a fi selectat trebuie sa vorbiti limba engleza la nivel conversational. De asemenea, experienta in domeniu este importanta, dar nu esentiala intrucat angajatorul ofera training.

NU percepem commision!

CERINTE

Candidatul ideal:

Persoana sociabila, dinamica, comunicativa orientata spre ingrijirea de persoane varstnice sau a persoanelor cu handicap
Limba engleza la nivel mediu, conversational
Experienta in domeniu este importanta, dar nu esentiala intrucat angajatorul ofera training

Fronterra Recruitment is a UK based international recruitment agency. We recruit and place quality candidates across countries spawning over 3 continents in a vast range of industries ranging from hospitality to construction and from healthcare to accountancy. We passionately strive to provide our clients with a first class recruitment service, and to serve our candidates with an honest, transparent and ultimately rewarding approach.

We do not under any circumstances charge candidates a recruitment fee.