Infirmieri/Asistenti medicali Anglia

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Agentia noastra selecteaza Infirmieri/Asistenti medicali in azile private din Anglia, cu plecari rapide, in luna August 2014.

Nu se solicita experienta in domeniu. Practic oricine cunoaste limba engleza se poate angaja.

Printre responsabilitatile Infirmierilor/Asistentilor medicali se numara:
• asigurarea confortului batranului asistat,
• acordarea ingrijirilor igienice
• mobilizarea si transportul,
• supravegherea starii de sanatate,
• respectarea si aplicarea prescriptiilor medicale,
• completarea fisei de ingrijire a persoanei asistate etc.

Beneficii:
- Candidatii pot alege optiunea de plata a taxelor de emdiere din salariu;
- SALARIZAREA este de 6,75 Lire Sterline/ora pentru INFIRMIERI (salarizare aproximativa: 945 – 1944 Lire Sterline/luna, avand in vedere numarul de ore lucrate si turele de noapte) si de minim 9 pana la 13 Lire sterline/ora pentru ASISTENTI MEDICALI, in functie de experienta si calificare (salarizare aproximativa: 1260 – 2592 Lire Sterline/luna, avand in vedere numarul de ore lucrate si turele de noapte, in cazul in care castigul este minim). Numar de ore lucrate pe saptamana: minim 35 ore/saptamana, maxim 72 ore/saptamana.
- Plecare rapida, de regula in aproximativ 3 saptamani;
- Contract pe minim 12 luni, cu posibilitate de prelungire;
- Acest program ofera un mare avantaj pentru cine doreste sa lucreze pe termen lung in Marea Britanie si sa se realizeze pe plan profesional.

CERINTE

La acest program pot aplica persoanele care:
• au cunostinte de limba engleza la nivel cel putin conversational;
• nu au cazier judiciar;
• sunt clinic sanatoase atat fizic cat si psihic;
• nu este necesara experienta, dar constituie avantaj;
• nu este obligatoriu sa aveti calificare pentru postul de Infirmier, dar constituie avantaj;
• pentru postul de Asistent Medical este necesara Diploma de Asistent Medical.

BENEFICII OFERITE

Aplica la aceasta oferta iar consultantii nostri va vor contacta pentru a va oferi toate detaliile despre posturile vacante in acest moment.