Familie din Oxford cauta tanara Au Pair pentru ingrijirea celor 3 copii

Europrorecruit SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

O familie din Oxford, Anglia, cauta URGENT o tanara pentru a ocupa un post de Au Pair pentru cele 3 fete (de 11, 9 si 7 ani) pe care le au.

Plecarea este rapida. Salariul este de 75-100 Lire sterline/saptamana.

Responsabilitati:
Un Au Pair este o tanara sau un tanar (in foarte rare situatii) care are pana in 27 de ani (inclusiv), nu este casatorit(a) şi nu are copii.

Nu este nevoie sa aiba experienta in ingrijirea copiilor si este in general proaspat absolvent de liceu sau facultate.

Principalele responsabilitati:
- îngrijirea copiilor familiei gazdă;
- ducerea şi aducerea lor de la şcoală sau grădiniţă, după caz;
- hrănirea copiilor;
- şi de asemenea, de a face menaj uşor în casă (să ştearga praful, să curete cu aspiratorul etc.)

CERINTE

Se cere:
- cunoasterea limbii engleze la nivel bun;
- detinerea unui permis de conducere categoria “B”;
- cazier curat;
- cunostinte minime de calarie (activitate de petrecere a timpului liber placuta de copiii familiei).

Alte detalii:
Beneficii:
- salariu: 75-100 Lire sterline/saptamana;
- contract de munca pe o perioada de minim 6 luni, cu posibilitate de prelungire;
- cazarea si masa gratuite;
- plecare rapida.

Costurile suportate de candidat:
Tariful de evaluare a eligibilitatii este in valoare de 20 Lire Sterline, platibili in lei la cursul BNR din ziua platii, la data semnarii contractului de mediere, in momentul inscrierii in program.

Tariful de mediere este in valoare de 500 Lire Sterline, platibili in lei, la cursul BNR din ziua platii (si nu se achita inainte, ci dupa primul castig, in 2 rate lunare egale de cate 250 Lire Sterline), insa candidatii pot avea posibilitatea de reducere a acestui tarif, alegand una din cele 2 optiuni de plata de mai jos:

- 300 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 40%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului cu familia gazda din Marea Britanie, inainte de plecarea din tara.

sau

- 200 Lire Sterline (beneficiind astfel de o reducere de 60%), daca aleg sa plateasca la semnarea contractului de mediere, in urma sustinerii interviului si acceptarii in program.

Candidatul mai trebuie sa achite: biletul de avion.

*Pentru mai multe detalii, nu ezitati sa ne contactati!

EUROPRORECRUIT este o agenţie de recrutare cu experienţă în selecţia şi plasarea forţei de munca în străinătate, acreditată de Ministerul Muncii, cu sediul in București , care vine în sprijinul clienților și candidaților prin intermediul agențiilor din teritoriu.