Employment Agency angajeaza INFIRMIERI pentru Marea Britanie

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ce trebuie sa faceti???
Pasul 1: Ne trimiteti cv-ul in limba engleza completat, atasati la email si o poza cu dvs.

Locatia: Anglia( sunt peste 800 de Centre de Ingrijire in Anglia)

Locul de munca: Sector Privat – Centru de Ingrijire

Ce ofera Angajatorul:

- Perioada contractului: 12 luni,
- Salariul este de 7.50 lire sterline brut pe ora. Dupa 3 luni salariul va fi £7.70 sterline pe ora, dupa 9 luni 7.90 lire sterline pe ora iar dupa 12 luni de munca in Cadrul Companie 08.10 lire sterline pe ora.
- Angajatorul ofera asistenta 24/24 dupa terminarea Cursului de Ingrijire
- Se lucreaza in 35 ore pe saptamana- posibilitate de a face ore suplimentare,
- Beneficiati de Asigurari Sociale,
- Beneficiati de Asigurari medicale,
- Cazare asigurata de angajator contra cost,
- Concediu platit-Concediul de odihna anual este de 30 de zile,
- Angajatorul ofera un imprumut de 650 lire sterline pentru :
• Curs de formare in Cadrul Inductiei la Asistenta Sociala pentru Adulti(IFASC),
• Cazarea si Masa la hotel pe durata cursului,
• Obtinerea DBS-ului,( Cazier Marea Britanie )
• Asigurare
• Uniforma si Costurile de Administrare , urmand sa vi se retraga din salariu cate 20 de lire sterline pe saptamana pana la maximum 49 de saptamani.
- Cursul cuprinde
1) Egalitate si Diversitate
2) Protejarea Adultului&SOVA
3) Sanatate si Securitate, inclusiv Gestionarea Riscurilor
4) Controlul Infectiilor
5) Training de Incendiu
6) Miscarea/Deplasarea si Manipularea Persoanelor&Obiectelor
7) Acordarea Primului Ajutor in caz de Urgenta
8) Ingrijire planificata si Training pentru Dementa
9) Nivelul de atribuire 1 NCFE in Pregatirea Muncii in Asistenta Sociala pentru Adulti(optional)
- Angajatorul ofera uniforma,
- Se ofera suport in deschiderea unui cont bancar,
- Se ofera suport pentru obtinerea numarului de asigurare nationala,
- Posibilitati de formare profesionale si cursuri,
- Bilet de avion: Costul biletului rambursat de angajator dupa deschiderEA contului bancar in UK- pana la 100 de lire

CERINTE

Conditii impuse de Angajator:

- Obligatoriu :experienta in ingrijirea persoanelor varstnice,
- Cunostinte medii de limba engleza scris si vorbit
- Personalitate prietenoasa si devotament in munca
- Fara abateri de la lege sau sanctiuni la locul de munca

Business Activ Consult SRL fondata in 2003,si-a inceput activitatea ca si Agentie de Recrutare si Selectare de Personal autorizata de Ministerul Muncii in 2004 ,din dorinta unui om de a demonstra ca serviciile romanesti se ridica la standardele internationale.
Ne gasiti la adresa Romania, Cluj-Napoca, str. Regele Ferdinand, nr.21, ap.6 iar activitățile prestate sunt: Servicii de Recrutare intern si extern, Formare Profesionala ,Informare , Consiliere si Mediere a Muncii pe plan intern.