Employment Agency angajeaza Asistenti Medicali pentru Marea Britanie -Centre de Ingrijire INTERVIURI PE SKYPE plecari in 2 saptamani

Business Activ Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferim GRATUIT consultanta in pregatirea documentelor si in inregistrarea la NMC

Locatia: Anglia( sunt peste 800 de Centre de Ingrijire in Anglia)

Locul de munca: Sector Privat – Centru de Ingrijire

Ce ofera Angajatorul :

- Perioada contractului: cuprinsa intre 6 -12 luni
- Salariul va fi cuprins intre 14- 15 lire sterline pe ora ,
- Se lucreaza in 35 ore pe saptamana- posibilitate de a face ore suplimentare.
- Beneficiati de Asigurari Sociale
- Beneficiati de Asigurari medicale

- Cazare asigurata de angajator contra cost,
- Biletul de avion platit de catre angajat
- Concediu platit-Concediul de odihna anual este de 30 de zile
- Angajatorul ofera Curs Standard de Ingrijire in Leeds – Costul Cursului este de 780 de lire sterline care cuprinde – cursul, cazare la hotel si masa. Costul cursului se va retrage din salar dupa cum urmeaza –cate 25 de lire sterline pe saptamana pe o perioada de 31 de spatamaniCursul cuprinde
1. Sanatate si siguranta
2. Evaluarea riscurilor
3. Teoria in deplasare si manipulare
4. Practica in mutare si manipulare
5. Evaluare in deplasare si manipulare
6. Masuri de prim ajutor
7. Administrarea tratamentului medicamentos
8. COSHH – controlul substantelor daunatoare sanatatii
9. Controlul infectiei
10. Igiena mainilor
11. Training de incendiu (inclusiv exercitii)
12. Nutritie si dieta
13. Igiena alimentara
14. Proceduri necesare in cazul pacientilor cu Boala Alzheimer
15. Principii de intocmire a unui plan ingrijire
- Angajatorul ofera uniforma
- Se ofera suport in deschiderea unui cont bancar
- Se ofera suport pentru obtinerea numarului de asigurare nationala
- Posibilitati de formare profesionale si cursuri

CERINTE

Conditii impuse de angajator:

- Obligatoriu :minimum 1 an de experienta / Absolventi 2014
- Cunostinte medii de limba engleza scris si vorbit
- Inregistrare la NMC/ sau in curs de inregistrare la NMC
- Personalitate prietenoasa si devotament in munca.
- Fara abateri de la lege sau sanctiuni la locul de munca

Ce trebuie sa stiti?

NU PRECEPEM COMISION SAU TARIF DE MEDIERE PENTRU GASIREA UNUI LOC DE MUNCA

Business Activ Consult este o firma de consultanta in domeniul afacerilor si resurselor umane.

Serviciile noastre sunt special concepute pentru a se adapta tuturor solicitarilor intr-o piata in continua dezvoltare in care concurenta este din ce in ce mai acerba iar nevoia promovarii valorilor este in continua crestere.