UX/UI Developer Android - LONDRA

Mundio Mobile Limited

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Colaborare îndeaproape cu alți dezvoltatori pentru a furniza Aplicațiile Mobile
• Lucrări pe arhitectura Android SDK și determinarea dezvoltării folosind cele mai noi standarde de telefonie mobilă
• Scriere de cod de calitate, mentenabil, cu acoperire extinsă de testare într-un mediu rapid şi profesionist de inginerie software
• Livrează în întregul ciclu de viață al aplicației: conceperea, proiectarea, construirea, implementarea, testarea
• Standardizarea platformei și în unele cazuri a aplicațiilor pentru a livra pe mai multe branduri, cu duplicare minimă de efort şi optimizarea performanței pentru aplicații
• Menţinerea la curent cu ultimele tendințe în industria tehnologiilor mobile
• Explicarea tehnologiilor și soluțiillor către părțile interesate atât tehnice și non-tehnice

CERINTE

• Preferabil să fi expediat aplicații Android în Google Play Store
• Experiență cu dezvoltare în Linux.
• Nivelul de experienta Expert cu: Java, designs patterns şi Android/Eclipse developer tool chain.
• Minim Licenţă în Informatică, Sisteme Informatice sau experiență echivalentă
• Minim 2 ani experienta in dezvoltare aplicații mobile
• Cunoașterea SIP (Session Initiation Protocol) reprezintă un avantaj
• O înțelegere solidă a standardelor de aplicații mobile și a celor mai bune practici
• O înțelegere excelentă a arhitecturii informației
• Abilități eficiente interpersonale şi de comunicare.

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea dezvoltarii unei cariere internationale solide la Londra
Proiect de amploare
Posibilitatea de a lucra remote

Mundio sunt pionieri în piața europeană MVNO, cu o vastă experiență, de neegalat cu Full MVNO Model. Am lansat primul nostru Full MVNO în 2007 și de atunci am continuat să devenim o companie de telecomunicații internațională cu creștere rapidă, cu sediul în Canary Wharf, Londra şi operaţiuni în 10 de țări.