CARER / INGRIJITOR LA DOMICILIU

Tjobs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam persoane harnice si prietenoase, care sa aiba grija de persoane in varsta la domiciliul acestora. Veti avea parte de mobilitate la locul de munca, veti merge de la un domiciliu la altul oferind servicii de ingrijire. Compania din UK la care veti lucra se ocupa cu ingrijirea persoanelor varstnice si cu dizabilitati. Au 2 centre de ingrijire, ambele in regiunea Wiltshire, in partea de sud-vest a Angliei. In acest moment au angajati 60 de careri, care se ocupa de ingrijirea celor peste 120 de pacienti, atat in centrele de ingrijire cat si la domiciliul pacientilor, unde este nevoie.

Responsabilitati:
-activitati specifice unui infirmier ( spalat, ras, imbracat, etc)
-oferirea de suport psihic si fizic persoanelor varstnice
-pregatirea meselor pentru pacienti
-administrarea medicamentelor
-utilizarea de echipamente precum: dispozitive de ridicare, aparate pentru mersul pe jos
-operatiuni de uz casniz (ex: stergerea prafului, spalare, aspirarea, pastrarea curateniei in incapere )
-inregistrarea vizitelor la domiciliu
-tratarea tuturor varsnicilor cu respect și demnitate și asigurarea de servicii echitabile

CERINTE

-cunoasterea limbii engleze la nivel conversational/mediu
-experienta in domeniu constituie avantaj
-abilitati de comunicare cu persoanele varsnice
-abilitatea de a citi, scrie și să efectueze aritmetică de bază
-abilitatea de a înțelege nevoile utilizatorilor de servicii și răbdare
-disponibilitate la ture/ interventii de noapte

BENEFICII OFERITE

- Cazare asigurata de angajator contra cost de la data inceperii contractului de munca
- Punerea la dispozitie de autoturism pentru deplasarea la domiciliul pacientilor (pentru o perioada de 6 luni)
- Sesiune de orientare si traininguri
- Posibilitatea de a lucra ore suplimentare
- Program de munca de 6 zile/ saptamana
- Ore garantate: 35 ore/ saptamana
- Transportul pana in UK nu este asigurat de catre angajator

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.